Zamknij
REKLAMA

Sopot: Uratowano maltretowane psy z pseudohodowli! "Były głodne, przestraszone i bardzo brudne"

14:07, 07.09.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo
REKLAMA

Do schroniska dla zwierząt Sopotkowo przyjechały psy z pseudohodowli w Somoninie koło Kartuz. Zwierzęta zostały odebrane właścicielowi 31 sierpnia br. przez inspektorów OTOZ Animals, nakazem Prokuratury Rejonowej oraz Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Kartuzach i Policji z Somonina.

Zwierzęta przetrzymywane były w skrajnie złych warunkach, bez odpowiedniej karmy i wody, wszystkie zapchlone. Wiele zwierząt uwiązanych na stałe, nie miało żadnego schronienia. W kojcach zalegały tygodniami odchody. Inspektorzy OTOZ Animals odebrali 78 maltretowanych psów. Zwierzęta zostały rozwiezione schronisk, część z nich przejęło Pogotowie dla Zwierząt. Cztery psy trafiły do Sopotkowa, gdzie zostały objęte opieką pracowników i wolontariuszy.

– Psy przyjechały do nas we wtorek, ostatniego dnia sierpnia, późnym wieczorem. Były głodne, przestraszone i bardzo brudne. Powoli dochodzą do siebie. Na razie muszą przejść 14 dniową kwarantannę a potem zostaną zaszczepione – mówi Anna Leppert, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo.

To nie pierwszy raz kiedy Sopotkowo pomaga pokrzywdzonym czworonogom. W połowie ubiegłego roku do sopockiego schroniska trafiło 10 psów przetrzymywanych w nieludzkich warunkach w warmińsko-mazurskich Radysach. Wszystkie zostały wówczas adoptowane i bardzo szybko znalazły nowe domy w Sopocie i Trójmieście.

Sopocianie maja pomaganie we krwi – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Jeśli ktoś rozważa przyjęcie do domu psa to namawiam, by był to zwierzak ze schroniska. Nikt tak jak one nie odwzajemni uczucia jakim się je otacza w domu na który czekały. Nie kupujcie, adoptujcie – zachęca wiceprezydent Skwierawski.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo zostało otwarte latem 2018 roku przy ulicy Malczewskiego. Bezpieczne schronienie ma w nim na co dzień kilkadziesiąt psów i kotów. Osoby zainteresowane adopcją zwierzaka z sopockiego schroniska wszelkie informacje znajdą na profilu FB https://www.facebook.com/SchroniskoSopot. 3 października Sopotkowo zaprasza na Dzień Otwarty z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%