Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę o związku metropolitalnym w województwie pomorskim. Teraz nad rozwiązaniem pochylą się deputowani w Senacie RP. Jeśli prace przebiegną bez przeszkód, projekt trafi na biurko prezydenta Karola Nawrockiego. Jak twierdzą samorządowcy i lokalni politycy, na podpis czeka 1,5 mln mieszkańców 61 samorządów w regionie.