Zamknij

Orlen ukrywa braki paliwa? Wyciekła instrukcja dla stacji benzynowych

20:25, 29.09.2023 . Aktualizacja: 20:30, 29.09.2023
Skomentuj

Tam gdzie brakuje paliwa, pracownicy stacji benzynowych mają wywieszać kartki z napisem o awarii dystrybutora - tak wynika z instrukcji, którą do pracowników stacji benzynowych rozesłał Orlen. Koncern potwierdził mediom autentyczność komunikatu, tłumacząc jednak, że "pochodzi z początku września i wynikał "z rekordowego popytu" na paliwa. 

Problemy z dostępnością paliwa - głównie oleju napędowego - pojawiły się w powiecie kartuskim, ale problem ma charakter ogólnopolski. Sieć stacji Shell wprowadziła nawet ograniczenia dotyczące tankowania. 

Orlen zapewnia, że dostawy paliw odbywają się bez zakłóceń, ale jednocześnie zaapelował, by nie tankować na zapas. 

Tymczasem na jaw wyszła instrukcja, która została rozesłana do stacji paliw działających pod szyldem koncernu. Wynika z niej, że w przypadku braku paliwa, pracownicy mają naklejać na dystrybutory informacje o awarii. 
 

Autentyczność tej instrukcji potwierdził sam koncern. Jak informuje "Rzeczpospolita", Orlen tłumaczy, że to wiadomość z początku września i wynikała ona "z rekordowego popytu", będącego efektem zakończenia "letniej promocji".

Tymczasem na portalach społecznościowych pojawiają się zdjęcia internautów, którzy informują o "awariach" dystrybutorów na stacjach Orlen w różnych częściach kraju. 

Sprawę skomentowała na swoim profilu facebokowym posłanka Henryka Krzywonos-Strycharska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na Kaszubach. 

(...) Orlen rozsyła po swoich stacjach takie oto instrukcje. Ktoś się cieszy, że tanie paliwo, choć ropa i dolar drożeją? Po wyborach prezes Obajtek wystawi rachunek! I oczywiście winę zwali na Tuska! - napisała Henryka Krzywonos-Strycharska.

Eksperci w licznych publikacjach zwracają uwagę, że paliwa w Polsce są tanie, bo jest to jeden z elementów kampanii wyborczej. Podkreślają jednak, że takiego stanu nie da się utrzymywać w nieskończoność.

żródło: Expresskaszubski.pl 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%