Zamknij

Do podziału jest 17 mln zł. Oni mogą sięgnąć po kasę

12:54, 26.01.2023 Źródło: gov.pl/rodzina
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

Minister Marlena Maląg ogłosiła start kolejnej edycji konkursu "Po pierwsze Rodzina!", skierowanego do organizacji pozarządowych. W tym roku konkurs ma zwiększony budżet i nowy priorytet – "Kluby".

- Polityka prorodzinna jest w sercu polityki naszego rządu. Na programy społeczne od 2016 r. przeznaczyliśmy ponad 227 mld zł. Widząc jak ważna dla Polaków jest dostępność do mieszkań i elastyczność w pracy, realizujemy politykę mieszkaniową oraz wprowadzamy zmiany do Kodeksu Pracy - mówi minister Marlena Maląg.

W czwartej edycji konkursu „Po pierwsze Rodzina!” pojawią się nowości, a projekt ma wzmacniać i pogłębiać więzi rodzinne oraz zachęcać młode osoby do małżeństwa i zakładania rodziny.

Projekt skierowany jest do organizacji pozarządowych, które realizują działania na rzecz promocji rodziny w lokalnych środowiskach.

Aktualna edycja konkursu została rozszerzona o nowy priorytet. Organizacje pozarządowe mogą składać wnioski na dofinansowanie w dwóch kategoriach.

- Kontynuujemy wsparcie tworzenia Kampanii, czyli projektów informacyjno-edukacyjnych i szkoleniowych wzmacniających rodziny. Z kolei nowością jest priorytet „Kluby”. W tym priorytecie zachęcamy NGOsy do tworzenia sieci placówek, w których rodzice mogą wzmacniać kompetencje rodzicielskie, a lokalne społeczności uczestniczyć w inicjatywach integrujących mieszkańców na rzecz rodziny – mówi pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej Barbara Socha.

Do tej pory do konkursu mogły zgłaszać się organizacje, mające w swojej ofercie warsztaty, szkolenia, kampanie społeczne i inne inicjatywy, wzmacniające więzi rodzinne. W tym roku ogłaszamy również nabór na tworzenie Klubów rodzinnych.

W nich rodzice będą mogli wzmacniać kompetencje rodzicielskie, a lokalni mieszkańcy będą uczestniczyć w inicjatywach prorodzinnych.

Całkowity budżet tegorocznej edycji konkursu to 17 mln zł.

Dofinansowanie na priorytet pierwszy – „Kampanie” – wynosi  od 30 tys. zł do 500 tys. zł, Na priorytet "Klub" organizacje pozarządowe mogą otrzymać nawet 2,4 mln zł. Warunkiem jest zorganizowanie co najmniej trzech placówek.

Wnioski można składać przez elektroniczny system Witkac do 28 lutego. Ogłoszenie wyników nastąpi do końca marca, a okres realizacji projektów to 1 maja – 31 grudnia 2023 r.

(Źródło: gov.pl/rodzina)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%