Zamknij

Prezydent Sopotu apeluje do wojewody: "Pragnę wyrazić swoje oburzenie"

14:00, 06.08.2019 P.S Aktualizacja: 09:13, 07.08.2019
Skomentuj Fot. Facebook - Jacek Karnowski Fot. Facebook - Jacek Karnowski

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wystosował oficjalne pismo do Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha – pracodawcy Krzysztofa Wyszkowskiego, o zajęcie stanowiska i stanowczą reakcję w sprawie hejtu, którego Doradca Wojewody jest autorem.

W piśmie prezydenta Jacka Karnowskiego czytamy:

„Pragnę wyrazić swoje oburzenie z powodu bezpardonowego ataku pańskiego doradcy ds. politycznych i historycznych, Krzysztofa Wyszkowskiego, na Prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz. Jako wieloletni urzędnik samorządowy chciałbym zwrócić uwagę, że zachowanie pana Wyszkowskiego urąga godności urzędnika państwowego.

 

Warto przypomnieć do jakiej tragedii w styczniu br. doprowadził kilkuletni hejt wobec naszego kolegi śp. Pawła Adamowicza Prezydenta Gdańska. Ta dramatyczna sytuacja była potwierdzeniem znanego powiedzenia, że słowo może zabić. Nieodpowiedzialne, czasami wręcz głupie wypowiedzi potrafią stygmatyzować, krzywdzić, sprawiać ból. Nie tylko osobie obmawianej, ale również jej bliskim, często małoletnim. Obaj jesteśmy rodzicami, wiemy, jak wrażliwe potrafią być dzieci, jak łatwo je skrzywdzić.

 

Ponieważ nie jest to pierwsze niegodne zachowanie Krzysztofa Wyszkowskiego, apeluje do Pana Wojewody i oczekuję jednoznacznej i radykalnej reakcji. Pobłażanie złu, przymykanie na nie oczu to godzenie się na zło, hejt i przemoc”.

Urząd Miasta Sopotu 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%