Zamknij

Sopot walczy z uzależnieniami. Przyjęto uchwałę

10:47, 11.02.2019 Przemysław Szczygieł Aktualizacja: 09:41, 12.02.2019
Skomentuj Fot. ohanasopot.com Fot. ohanasopot.com

W czwartek 7 lutego Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie Gminnego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom od Substancji Psychoaktywnych dla Gminy Miasta Sopotu na rok 2019. Miasto podjęło już wiele działań mających na celu ograniczenie spożycia alkoholu - zwłaszcza wśród osób młodych.

Podstawą prawną tego programu jest ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Przygotowanie programu poprzedziła diagnoza osób nadużywających substancji psychoaktywnych na terenie miasta Sopotu. Głównym celem programu jest ograniczenie używania na terenie Sopotu alkoholu, narkotyków i pozostałych substancji psychoaktywnych - przekonywała Małgorzata Pobłocka, pełnomocnik prezydenta do spraw uzależnień

Po ograniczeniu godzin sprzedaży alkoholu, a także regulacjach dotyczących selekcji wiekowej w klubach, jest to kolejny element sopockiej profilaktyki uzależnień. Problem nałogów jest poważny. W ostatnim czasie niemal każdego tygodnia sopocka policja zatrzymywała osoby posiadające znaczne ilości narkotyków - prawdopodobnie przeznaczonych na handel.

Radni chcą zadbać o wychowanie w trzeźwości między innymi przez działania edukacyjne z zakresu zdrowia. Celem jest opóźnienie pierwszego kontaktu młodzieży z alkoholem, a także uświadamianie o szkodliwości zdrowotnej substancji psychoaktywnych. Na mocy uchwały przeprowadzony zostanie program rozszerzonej terapii. W planowanych działaniach wezmą udział specjaliści ds. uzależnień i streetworkerzy.

[ZT]1290[/ZT]

(Przemysław Szczygieł)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%