Zamknij

Hotel w Gdańsku – jak korzystnie wybrać?

21:27, 26.05.2021 | R.C
Skomentuj

Gdańsk bez wątpienia wart jest wycieczki. Zwłaszcza teraz, kiedy słońce świeci coraz mocniej, a niebo jest błękitne i bezchmurne. Wielkimi krokami zbliżają się także wakacje – czas który należy intensywnie wykorzystać. Jeżeli więc pragniemy odmiany po długich, zimowych miesiącach, które spędziliśmy w strachu przed koronawirusem – to nie traćmy czasu! Gwarny bulwar nad Motławą czeka.

Dlaczego warto odwiedzić Gdańsk?

Gdańsk nazywany jest Wenecją Północy. To z powodu dużej ilości odnóg Wisły i spławnych kanałów. Możemy udać się po nich w rejs, sprawiając tym samym wielką frajdę swoim dzieciom. Atrakcji jest tu jednak znacznie więcej. Gdańska starówka jest ich bowiem pełna. Oto lista najważniejszych zabytków.

  • Żuraw z Długiego Pobrzeża;
  • Bazylika Mariacka;
  • Ulica Długa i Długi Targ;
  • Fontanna Neptuna;
  • Ratusz Głównego Miasta;
  • Dom Uphagena;
  • Brama Żuraw.

Wiele z wymienionych to zabytki światowej sławy. Jeśli dodamy do tego także i fakt, że mieszczą się tu jedne z największych i najnowocześniejszych muzeów – to stwierdzić trzeba, że jeden dzień to zdecydowanie za mało na wycieczkę do Gdańska. Warto więc zadać sobie pytanie, jaki hotel powinniśmy wybrać, żeby otrzymać godziwe warunki, a jednocześnie nie przepłacić?

Źródło: Pixabay

Na jakiej dzielnicy hotel wybrać?

Gdańsk posiada ogromną bazę najróżniejszych hoteli. Żeby maksymalnie ułatwić sobie życie – wybrać należy dobrze skomunikowaną dzielnicę, która posiada ponadto rozwiniętą infrastrukturę transportową. Jeśli ponadto nastawieni jesteśmy na intensywne zwiedzanie to najlepszym wyborem będzie tu starówka. Po całodniowym poznawaniu jej uroków – kojący odpoczynek będziemy mieć wtedy na wyciągnięcie ręki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu Hotel Hanza, który położony jest na Długim Pobrzeżu Motławy, zaraz koło legendarnego Żurawia. Warto podkreślić, że reprezentuje on wyjątkowo wysoki poziom, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnych cen.

Standard hotelu

Z całą pewnością zwrócimy także swoją uwagę na standard hotelu. Będzie się w niego wliczać jakość pokoi, oferowanych posiłków, a także obecność przestrzeni przeznaczonych do relaksu, jak na przykład salonów spa. Przed przyjazdem powinniśmy więc zapoznać się ze stroną internetową każdego z interesujących nas obiektów. Pamiętajmy przy tym, że witryna jest wizytówką danego miejsca i najczęściej im lepiej wygląda, tym bardziej profesjonalny i przyjazny klientowi hotel.

Podsumowanie

Jak więc wspomnieliśmy: Gdańsk oferuje przyjezdnym moc możliwości. Począwszy od przepięknego, starego miasta z zapierającą dech w piersiach architekturą, na gorących plażach i lazurowym morzu – kończąc. Warto więc w lecie odwiedzić go na dłużej.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%