Zamknij

Suszarka na pranie - jaka będzie najwygodniejsza?

21:30, 10.05.2021 | R.C
Skomentuj

Z problemem efektywności suszenia prania boryka się każda pani domu. Wiele z nich radzi sobie z nim w bardzo prosty sposób - suszarka na pranie to akcesorium wykorzystywane często i powszechnie. Sprawdź, jak wybrać idealną dla siebie.

  1. Jaka suszarka na pranie będzie najlepsza?
  2. Jak wybrać odpowiednią suszarkę na pranie?

W niewielkich, pozbawionych balkonu mieszkaniach, problem suszenia prania wymaga zastosowania rozwiązania, które będzie efektywne, a jego wykorzystanie nie zagospodaruje zbyt wiele miejsca w domu. Wybór odpowiedniej suszarki jest więc istotny i sprowadza się do określenia, jak dużo prania trzeba wysuszyć na niej za jednym razem i ile miejsca zajmie suszarka po jej całkowitym rozłożeniu.

Jaka suszarka na pranie będzie najlepsza?

Nie istnieje jedna, najlepsza suszarka na pranie, która sprawdzi się w każdym domu. Posiadając dużo przestrzeni, na której można suszyć pranie, dobrym rozwiązaniem okaże się tradycyjna, duża suszarka z rozkładanymi ramionami. Na tym akcesorium średniej wielkości zmieści się około 6 kg prania, jednak ilość zagospodarowanego przez nią miejsca jest pokaźna. W mniejszych mieszkaniach zwykle trudno jest rozłożyć tradycyjną suszarkę, dlatego domownicy stawiają na modele pionowe, które zajmują niewiele miejsca na podłodze, a jednocześnie są dosyć wysokie. W ten sposób można bez przeszkód rozwiesić taką samą ilość prania jak na tradycyjnej suszarce, jednak całość zajmuje znacznie mniej przestrzeni.

Dla wymagających użytkowników dobrym pomysłem jest zakup dodatkowych akcesoriów lub niewielkich, rozkładanych suszarek, gotowych do użycia, kiedy są potrzebne, ale na co dzień przystosowanych do złożenia i przechowywania. W tej roli dobrze sprawdzają się m.in. suszarki nawannowe, małe suszarki, które można powiesić na grzejniku lub suszarki na skarpetki, przypominające ośmiornicę z doczepionymi klamerkami. W ofercie producentów znajdują się również rozwiązania typowo łazienkowe, np. podwieszana suszarka na pranie, umieszczana pod sufitem.

Jak wybrać odpowiednią suszarkę na pranie?

Kupując suszarkę na pranie, warto wziąć pod uwagę własny komfort i funkcjonalność wybranego rozwiązania. Suszarka powinna swobodnie mieścić się w mieszkaniu czy domu, a jednocześnie nie powodować problemów z poruszaniem się po nim. Musi też zmieścić odpowiednią ilość prania tak, aby ubrań czy tekstyliów z jednego cyklu pracy pralki nie trzeba było wieszać na dwóch lub trzech suszarkach. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup jednej, dużej suszarki, i dodatkowo mniejszej, np. na skarpetki i bieliznę lub modelu nawannowego.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%