Zamknij

Jak zachować się na pierwszej randce?

09:18, 22.03.2021 | materiały partnera

Mówi się, że najtrudniejszy jest pierwszy krok, a z każdym kolejnym robi się coraz łatwiej… To powiedzenie możemy odnieść do randkowania, a zwłaszcza do pierwszych randek! Dla niektórych taka sytuacja bywa bardzo krępująca, a inni idą na spotkanie pewnym krokiem. Niemal każdy jednak pragnie dobrze się zaprezentować na pierwszej randce przed potencjalną partnerką, zwłaszcza, jeśli czuje się miętę do tej osoby od dłuższego czasu. Jak zachować się na pierwszej randce?

Przygotowanie do randki

Randkowanie bywa bardzo stresującą czynnością dla niektórych, dlatego warto jest się wcześniej po prostu zrelaksować. Długi, gorący prysznic, ulubiona muzyka i kilka kostek czekolady z pewnością poprawią wasze samopoczucie i nie przyczynią się do problemów z żołądkiem. Warto zadbać o świeży oddech, zadbane paznokcie u dłoni i nóg (nie trzeba mieć zrobionego manicure i pedicure, by wyglądać dobrze! W zupełności wystarczy, jeśli poświęcicie kilka chwil swoim paznokciom i doprowadzicie je do porządku) i naturalną fryzurę. Przygotowując się do pierwszej randki warto mieć także na uwadze strój – najlepiej, by był neutralny i nieprzesadzony, ani krótka mini, ani wyprasowany garnitur nie są konieczne. Wiadomo, że trzeba zrobić dobre, bo pierwsze, wizualne wrażenie, ale nie ubierajcie się w coś, w czym zwykle nie chodzicie, bo strój, który nie jest zgody z waszym stylem momentalnie wytworzy dystans. A na pierwszej randce zdecydowanie należy owy dystans skracać.

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Nie każdy czuje się na siłach, by uwodzić i flirtować każdym gestem, spojrzeniem i słowem. W normalnym życiu ludzie bywają raczej skrępowani pierwszym spotkaniem, ponieważ starają się pokazać z jak najlepszej strony i wypaść na zabawnych, empatycznych, interesujących i inteligentnych ludzi, którym warto poświęcać czas. Pierwsza randka może, ale nie musi być spotkaniem pełnym zwierzeń i emocjonujących historii. Potraktujcie to jako fajny czas, w którym możecie się poznać i ustalić, co was łączy, jakie macie wspólne pasje. Na pierwszej randce warto pytać właśnie o zainteresowania i hobby, ulubiony sposób spędzania czasu, o gusta czytelnicze, filmowe, muzyczne czy kulinarne. Pytania powinny być przyjemne i kojarzące się z czynnościami, które sprawiają nam radość. Lepiej nie zachowywać się jak osoba, która przeprowadza właśnie rozmowę o pracę lub robi wywiad – na to jeszcze przyjdzie czas. Można także zadawać pytania o cechy charakteru czy zachowania, np. czy ktoś jest introwertykiem, czy ekstrawertykiem, czy lubi wstawać rano, czy raczej jest totalnym śpiochem. Dobrymi pytaniami są także te dotyczące podróży, ale tu trzeba uważać, aby nie wypaść na kogoś, kto się przechwala.

Gdzie się umówić na pierwszą randkę?

Na pierwsze spotkanie dobrze jest się umówić w miejscu, które obojgu zapewni komfort i odpowiednią atmosferę do rozmowy. Zdecydowanie odradzamy kino czy teatr, bo podczas takich wypadów raczej nie ma czasu na konwersacje. Natomiast uniwersalnym miejscem jest pizzeria czy sprawdzona restauracja (chociaż w tym przypadku warto upewnić się, czy dana osoba ma jakieś konkretne preferencje odnośnie jedzenia, np. jest wegetarianką) czy kawiarnia. Potraktujcie takie miejsce jako bazę, od której zaczniecie spotkanie i obserwując jego przebieg, zdecydujecie gdzie pójdziecie później – może to będzie klub z muzyką na żywo, a może park? Ważna sprawa – jeśli twoja randka zapyta was, gdzie chcielibyście pójść, nie odpowiadajcie „nie wiem” ani „ty wybieraj”. Na pewno zrobicie lepsze wrażenie, jeśli będziecie mieć na podorędziu dwa lub trzy ciekawe miejsca do wyboru! Ciekawym pomysłem są także randki w sportowym stylu, np. umówienie się na wspólne bieganie lub uprawianie jakiegoś sportu, z tymże w tej opcji również należy się upewnić, czy druga osoba to po prostu lubi. Niezależnie jednak gdzie pójdziecie, warto pamiętać, by na pierwszej randce być przede wszystkim sobą i nikogo nie udawać. To zawsze procentuje na przyszłość!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%