Zamknij

Bieżnia do użytku domowego. Którą wybrać? - Na co zwrócić uwagę kupując bieżnię treningową

16:19, 23.02.2021 | R.C
Skomentuj

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak poprawić swój wygląd i kondycję bez wychodzenia z domu? Wielu z nas bardzo łatwo idzie w stronę wymówek: mam pracę biurową, robię nadgodziny, nie mam czasu na dbanie o zdrową i schludną sylwetkę. Nic bardziej mylnego! Jednym ze sposobów na dbanie o linię w domu jest zakup bieżni do biegania.

Bieganie jest bardzo popularną formą aktywności fizycznej i rekreacji. Fanów joggingu spotkamy w każdym parku, czy chociażby na ulicy. Jesień i zima jednak nie zachęca do wyjścia na zewnątrz, wtedy z pomocą przychodzi nam bieżnia do biegania. Jest to sprzęt bardzo popularny i cieszący się powodzeniem, by w domowym zaciszu przeprowadzić trening.

Bieżnia do domu – jaką wybrać?

Dobra bieżnia może z łatwością zastąpić nam treningi na zewnątrz. Oczywiście modeli jest dość sporo i każdy, kto zmaga się pierwszy raz z zakupem tego typu sprzętu nie ma łatwo. Bieżnia przede wszystkim musi być dostosowana do naszych potrzeb. Najtańsze modele będą kosztować w okolicach tysiąca złotych, jednak nie łudźmy się, tego typu sprzęt nie zaoferuje nam nic ponad podstawowe funkcje.

Porządniejsze modele bieżni na pewno będą kosztować więcej, jednak będą też w stanie zaoferować dodatkowe programy, oraz wiele funkcji. Dzięki nim nasz trening będzie dużo bardziej przyjemny i kompletny. Z pewnością przełoży się to również na jego efektywność i późniejsze rezultaty. Szeroki wachlarz modeli bieżni do domu znajdziecie na stronie prosportowy.pl.

Zalety bieżni domowej

Przede wszystkim plusem jest to, że bez wychodzenia z domu możemy zrobić porządny trening. Wiele różnych programów pozwala nam odwzorować rozmaite warunki, które spotykamy podczas joggingu. Ponadto, może mało kto o tym wie, ale dzięki odpowiedniej amortyzacji, trening na bieżni jest o wiele zdrowszy dla naszych stawów niż bieganie po asfalcie.

Do plusów bieżni zaliczyć trzeba także dodatkowe oprogramowanie. Pozwala one na kontrolowanie naszego tętna, a także podaje ile kalorii spaliliśmy, co może okazać się bardzo ważne dla każdego, kto jest na diecie. Bieżnia to idealny sposób na zadbanie o siebie bez wychodzenia z domu, o każdej porze dnia, roku i bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Wady bieżni

Bieżnia ma oczywiście też, jak wszystko, swoje wady. Przede wszystkim nie każdy może sobie pozwolić na zakup bieżni ze względów ekonomicznych. taki sprzęt to spory wydatek i wielu nie zdecyduje się na jej zakup. Dodatkowo, bieżnia zajmuje sporo miejsca i przed zakupem musimy się upewnić, że nie będzie utrudniać nam codziennego funkcjonowania. Kolejnym minusem jest oczywiście fakt, że to sprzęt, który może się zepsuć.

Niemniej lepsze i nowsze modele są coraz mniej awaryjne, więc w tym aspekcie sytuacja poprawia się z roku na rok. Ważne dla wielbicieli czworonogów, pamiętajcie, by zwierzęta trzymały się z dala od bieżni, bo może zakończyć się to w najlepszym przypadku usterką, a w najgorszym - zranieniem naszego pupila.

Podsumowanie

Bieganie to fantastyczne hobby. Po pierwsze ciągle dbamy o soją kondycję, zdrowie i wygląd, po drugie to sport, który można uprawiać zawsze i wszędzie. Mimo to, w naszej strefie klimatycznej, mamy do czynienia z miesiącami, w których bieganie na zewnątrz może nie być bezpieczne (narażenie na przeziębienie czy kontuzję spowodowaną poślizgnięciem na lodzie itp.). W tym momencie bieżnia będzie idealnym rozwiązaniem.

Coraz częściej spotykamy się także z osobami wręcz uzależnionymi od biegania. W tym momencie zmagają się oni z innym problemem: jak zbudować masę mięśniową? Dla tych osób polecamy artykuł: Jak przytyć – czyli dieta na zwiększenia masy mięśniowej. Właśnie dieta plus urozmaicenie treningu o ćwiczenia siłowe może przynieść oczekiwany efekt.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%