Zamknij

Po czym poznać dobrą wędlinę?

09:56, 23.02.2021 | materiały partnera

Współczesny świat zalany jest mięsem, wędlinami i wszelkiego rodzaju wyrobami. Sklep mięsny w każdym  mieście jest praktycznie co krok, a każdy rzeźnik zachwala swoje wędlinki.

Po czym poznać, że wędlina jest świeża?


Świeżość to niejedyny problem niestety. Coraz częściej borykamy się z alergiami pokarmowymi i dotyczą one nie tylko dzieci. A ludzi w różnym wieku. Dodawane do kiełbas, wędlin, kaszanek, smalców, konserwanty, sztuczne barwniki i przedłużacze życia to prawdziwa bomba dla naszego układu pokarmowego. Jak sprawdzić, czy kiełbasa jest faktycznie kiełbasą, a nie napompowanym chemią wytworem rzeźnika?


Swojska kiełbaska w cenie

Dziś liczy się to, co smakuje jak kiedyś. Poszukujemy smaków dzieciństwa, szynki, która była jak szynka, a nie błyszcząca bombka. Krucha i delikatna, taka prawdziwa. Dobre wyroby często są droższe od tych ulepszonych sztucznie. Płacimy za sto procent mięsa i naturalne sposoby produkcji. Dodatki, w postaci konserwantów i ulepszaczy są tańsze, zresztą taka kiełbasa ma może 60 do 70 proc. mięsa. Dobre wędliny pod względem składu nie muszą być dużo droższe, przyglądając się choćby ofercie sklepów internetowych, jak ten: https://www.wedliny.pl/. A jeśli nawet jest droższa, to warto dopłacić, bo jesteśmy tym, co jemy. Lepiej się czujemy i lepiej funkcjonujemy.


Jak poznać świeże wędliny?

Kupując wędliny, kiełbasy, kaszanki należy zwracać uwagę na kilka rzeczy. Dobra wędlina:

  • nie błyszczy się,
  • nie mieni się kolorami,
  • nie wygląda na mokrą,
  • nie ma ładnej jednolitej barwy.


Jasne wędliny to wędliny drobiowe, natomiast wieprzowe są ciemniejsze. Świeżą dobrą wędlinę cechuje niejednolity kolor. Kolejna kwestia to skład. Kupując w sklepach mięsnych, wędliny po prostu leżą za szybą więc skład trudno odczytać. Ale wówczas możemy zapytać, co jest w składzie albo samodzielnie sprawdzić, co producent daje do wędlin i kiełbas, korzystając z internetu.


Naturalnie produkowane kiełbasy

Jak się okazuje w świecie zwariowanym na punkcie produkcji jedzenia, często poniżej jakości, nadal możemy jeść zdrowe i dobre produkty. Sprawdź skład tej kiełbasy: https://www.wedliny.pl/produkt/kielbasa-krucha/. Nie ma nic poza mięsem, solą, pieprzem i czosnkiem. Powstaje według tradycyjnej receptury, naturalnie wędzona na drewnie bukowym. Dostępna przez internet. Rzeczą oczywistą jest, że wolimy iść do sklepu, gdy mamy na coś ochotę, kupić i zjeść. Ale czy nie warto kupować produktów lepszych, sprawdzonych o prostym składzie?
Dobre wędliny i kiełbasy są dziś w cenie, dla zdrowia warto wybierać sprawdzonych, lokalnych producentów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%