Zamknij

Dyktanda.pl - przepustką do świata ortografii.

08:55, 11.02.2021 | materiały partnera

Wizytówką XXI wieku bez wątpienia jest bardzo szybki rozwój nowych technologii. Większość działań skierowanych jest na możliwości jakie daje wirtualna przestrzeń internetowa. Wiele firm upatruje w tym szansę dla swojego rozwoju. Jedną z nich jest działająca na rynku polskim firma edukacyjna EDU Games S.A. - https://edu-games.pl/ Założyciele tej firmy swój rozwój związali z tworzeniem i opracowywaniem gier edukacyjnych. Jednym z kierunków mających przyspieszyć ten rozwój było założenie platformy Dyktanda.pl.

Dyktanda.pl co się pod tym kryje?

Jest to platforma internetowa, której głównym założeniem jest propagowanie poznawania zagadnień związanych z polską ortografią. Założenie bardzo ambitne i skierowane do nauczycieli oraz wszystkich osób pragnących zgłębiać tajniki polskiej pisowni z naciskiem na poprawność ortograficzną. Popularność tej platformy internetowej jest bardzo duża i pozwala na uznanie jej za najpopularniejszą w Polsce.
Ciągłe prace nad funkcjonowaniem Dyktanda.pl w sieci sprawiają, że z każdym miesiącem jej działanie jest coraz sprawniejsze.

Do kogo skierowana jest platforma Dyktanda.pl.

Odbiorcami platformy mogą być wszystkie osoby, które są zainteresowane ortografią. Osobną niejako grupę w tej społeczności stanowią nauczyciele, zwłaszcza nauczyciele języka polskiego. Każdy pedagog może zarejestrować na platformie Dyktanda.pl swoją klasę i w ramach tej rejestracji korzystać ze wszystkich dostępnych tam materiałów. Dodatkowo każdy nauczyciel może wprowadzać tam swoje własne autorskie materiały związane z pracą dydaktyczną. Podobną możliwość mają również inne zarejestrowane osoby w tym także uczniowie.
Dyrektorzy szkół mogą swoją placówkę zarejestrować na platformie, dając automatycznie wszystkim zatrudnionym w danej szkole nauczycielom dostęp do zgromadzonych tam materiałów.
Korzystanie z platformy https://dyktanda.pl/ może być bardzo pomocne zwłaszcza w przypadku organizowania nauki zdalnej. Dzięki zawartym tam poszczególnym modułom, każdy nauczyciel języka polskiego ma możliwość kompleksowej pracy zdalnej w kontakcie bezpośrednim ze swoimi uczniami.

Jak działa platforma Dyktanda.pl?

Podstawą jest dostęp do sieci internetowej. Następnie należy dokonać rejestracji. Rejestrację jak już wspomniano może wykonać dyrektor szkoły zgłaszając całą placówkę, może to również zrobić pojedynczy nauczyciel zgłaszając swoja klasę lub grupę uczniów. Oprócz szkół i nauczycieli platforma skierowana jest do każdego komu bliskie jest poznawanie polskiej ortografii.
Platforma podzielona jest na rożne moduły, umożliwiające na korzystanie np. z gotowych tekstów dyktand i innych materiałów. Wszystkie zarejestrowane osoby mogą w ramach platformy zamieszczać własne propozycje np. tekstów dyktand czy wypracowań.
Wszystkie materiały jak również całość możliwości jakie daje platforma Dyktanda.pl jest dla wszystkich zarejestrowanych osób dostępna bezpłatnie.

Akcje organizowane i wspierane przez platformę Dyktanda.pl

Platforma edukacyjna Dyktanda.pl jest wiodącym na polskim rynku propagatorem edukacji ortograficznej społeczeństwa. W ramach organizowanych akcji proponowane są szerokim odbiorcom uczestnictwa w różnych dyktandach ogólnie dostępnych. Do tej pory były to między innymi: „Wakacyjny Mistrz Ortografii”, „Dyktando na Dzień Niepodległości”, „Dyktando Mikołajkowe”, „Dyktando Zimowe”, „Mistrz Wypracowań”. W tych akcjach udział wzięło bardzo wiele osób. Dzięki szerokiemu dostępowi do udziału w dyktandach, wiele osób może dzięki temu poznać własną znajomość ortografii jak również podnieć swój poziom wiadomości w tym zakresie. W najbliższym czasie przedstawione zostaną kolejne propozycje ogólnodostępnych materiałów typu dyktanda. Warto być zarejestrowanym na platformie dzięki czemu informacje o kolejnej akcji dotrą do wszystkich zainteresowanych osób.

Nauka zdalna jaka w ostatnim czasie zdominowała polskie szkolnictwo, może być o wiele ciekawsza i łatwiejsza do prowadzenia dzięki propozycjom znajdującym się w ofercie platformy Dyktanda.pl. Nauczyciel języka polskiego korzystający z platformy ma możliwość sporego ułatwienia swojej pracy, stosując materiały zawarte w każdym module znajdującym się na platformie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%