Zamknij

Hotele nad morzem znowu otwarte!

13:03, 05.02.2021 | R.C
Skomentuj

Hotele zostały otwarte! 5 lutego 2021 roku zapadła decyzja o otwarciu hoteli, które do tej pory pozostawały zamknięte z uwagi na trwającą pandemię. Dziś pojawiła się dobra wiadomość - od 12 lutego 2021 (piątek) hotele mogą być otwarte na specjalnych zasadach: konieczne jest przestrzeganie ścisłego reżimu sanitarnego, a w hotelu może być zajęte maksymalnie 50% miejsc noclegowych. Nie tylko dla podróży służbowych! 

Jest to światełko w tunelu dla nadmorskich miejscowości, dla których turystyka jest niezwykle istotna. Otwarcie na razie planowane jest na dwa tygodnie, podczas których analizowane będą dane i podejmowane dalsze decyzje. Oznacza to, że po dwóch tygodniach obiekty noclegowe mogą znów zostać zamknięte, ponieważ sytuacja może się dynamicznie zmienić. 

Restauracja hotelowe pozostają jednak zamknięte. Posiłki mogą być natomiast dostarczane na życzenie gości do pokoi. Dobrą informacją jest to, że podróż wcale nie musi być służbowa - dopuszczalne są podróże w celach rekreacyjnych. Rodzinny wyjazd jest więc możliwy!

Nie tylko hotele

Poza otwarciem hoteli na specjalnych warunkach od piątku 12.02.2021 roku dopuszczalne będzie również korzystanie ze stoków basenów oraz uprawianie sportu na świeżym powietrzu, czyli m.in. korzystanie z zewnętrznych boisk czy siłowni. Ponadto, również w reżimie sanitarnym oraz przy maksymalnie 50% publiczności i przy zakazie konsumpcji, przywrócone zostaje funkcjonowanie kin, teatrów, opery czy filharmonii. Kluczowe jest zachowanie dystansu, odstępy przy przydzielaniu miejsc siedzących oraz zakrywanie ust i nosa, a także dezynfekcja. 

Walentynki nad morzem możliwe! 

Choć jeszcze niedawno nie było wiadomo, jak rozwinie się sytuacja z otwarciem hoteli i miejsc noclegowych, dziś już wiemy - można spędzić romantyczne Walentynki nad morzem! Na zaplanowanie wyjazdu we dwoje nad Bałtykiem nie zostało co prawda wiele czasu, ale zdecydowani mogą liczyć na szeroki wybór ofert. W szczególności dotyczy to hoteli z basenami lub strefą Spa, które są doskonałym miejscem na wypoczynek w tym pełnym napięć czasie. Im więcej atrakcji, tym lepiej! Pozwolą one się zrelaksować i spędzić magiczny czas ze swoją drugą połówką. Warto się jednak pospieszyć, gdyż oferty będą rozchodzić się jak ciepłe bułeczki! Gdzie warto się udać? Duże kurorty będą cieszyć się dużym zainteresowaniem, dlatego warto rozważyć również mniejsze miejscowości. Walentynki nad morzem w spokojnej okolicy będą także przyjemniejsze, ponieważ pozwolą się odprężyć i zapewnią większą prywatność zakochanym. 

Co robić nad morzem?

Z uwagi na tzw. “warunkowe otwarcie w reżimie sanitarnym” zostały otwarte również niektóre z nadmorskich atrakcji, z których mogą korzystać turyści. Poza spacerami po plaży będą mieli oni możliwość m.in. jazdy na łyżwach na świeżym powietrzu, korzystania z basenów oraz instytucji kultury. Muzea i galerie sztuki otworzono już na początku lutego, natomiast kina, teatry, filharmonie i opery otworzą się 12 lutego. Poza tym można będzie korzystać z niektórych atrakcji w hotelach, w których będziemy się zatrzymywać - oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Hotel z basenem będzie mógł przyjmować gości w części rekreacyjnej. Poza tym wiele obiektów, np. Hotel Gwiazda Morza we Władysławowie, posiada innego rodzaju atrakcje, takie jak ścianka wspinaczkowa czy strefa Spa.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%