Zamknij

 Retro S.A. - zabytkowa cegła w nowoczesnym wydaniu

12:00, 04.02.2021 | materiały partnera

Powracająca moda na stare cegły

W ciągu ostatnich lat zauważa się istotny wzrost popularności na zabytkową cegłę dekoracyjną, używaną zarówno jako wykończenie wnętrz bądź element elewacyjny. Nic w tym dziwnego, bowiem stara cegła rozbiórkowa łączy ze sobą wiele zalet. Nadaje pomieszczeniu klasyczny ponadczasowy wygląd, natomiast budynki zyskują przytulny tradycyjny charakter. Niewątpliwie wiodącą firmą zajmującą się produkcją oraz montażem okładzin ściennych z historycznych cegieł, jest Retro S.A., mająca swoją siedzibę w Czeladzi.

Zakres działalności

Firma wykonuje swoje usługi kompleksowo. Oznacza to, że bierze udział w każdym etapie powstawania płytki z cegły; począwszy od znalezienia historycznego miejsca sprzed 1930 roku przeznaczonego pod rozbiórkę, poprzez prace rozbiórkowe, oczyszczenie odzyskanego materiału budowlanego, aż do uzyskania finalnego efektu, jakim jest gotowa do transportu i montażu unikalna cegła dekoracyjna. Pozwala to na bardzo wysoką konkurencyjność cen, ze względu na eliminację pośredników oraz na nadzorowanie najwyższej jakości produktu na każdym etapie produkcji. Dodatkowo, Retro S.A. zapewnia wszelką niezbędną chemię montażową oraz środki impregnujące, zapewniające trwałość na długie lata, co potwierdza gwarancja producenta przyznawana aż na pięć lat. Autoryzowany montaż odbywa się na terenie całego kraju. Wszystkie produkty firmy można zakupić w sklepie internetowym https://retro-cegly.pl/ .

Asortyment

Płytki z cegły

Na stronie internetowej https://retrocegla.pl/ można się zapoznać z szerokim asortymentem oferowanym przez producenta. W ofercie płytek z cegły znaleźć można między innymi lico klasyczne, lico gotyckie oraz mix klasycznych płytek. Warto mieć na uwadze to, że każdy z rodzajów cegieł mają zastosowanie zarówno wewnętrzne, jak i elewacyjne.

Chemia montażowa

Retro S.A. oferuje autorską chemię montażową, w skład której wchodzą między innymi: specjalistyczne grunty do różnego rodzaju podłoża, najwyższej jakości kleje, gruboziarniste fugi przypominające starą zaprawę, impregnaty chroniące przed wodą i zabrudzeniami oraz różnokolorowe farby, dzięki którym można uzyskać efekt np. białej cegły.

Montaż

Jako nieliczna firma w Polsce oraz w Europie, Retro S.A. posiada sprawdzoną autorską metodę montażu swoich produktów. Składa się na to gruntowanie powierzchni pod położenie cegły na ścianę, klejenie płytek ceglanych za pomocą kleju mrozo i wodoodpornego, spoinowanie cegieł przy użyciu dedykowanej fugi oraz impregnacja lub użycie Retro Farby. Niniejsza metoda gwarantuje niezmienne właściwości starej cegły na długi czas.

Dalszy rozwój firmyFirma Retro S.A. dysponuje jedną z najnowocześniejszych w Europie linią technologiczną, spełniającą wszystkie najważniejsze wymagania dotyczące certyfikatów jakości, ekologii oraz BHP. Spółka jest w trakcie dynamicznego rozwoju, o czym świadczy fakt, że na 2021 rok planowane są dalsze inwestycje związane z automatyzacją produkcji oraz z ekspansją eksportową. Dodatkowo, również w tym roku, firma przeprowadzi emisję swoich akcji, co będzie wiązało się z możliwością ich zakupu i zostania tym samym współwłaścicielem spółki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%