Zamknij
REKLAMA

Praca w Trójmieście - gdzie szukać?

13:31, 04.01.2021 | P.S
Skomentuj

Choć pandemia trwa nadal, to praca w Trójmieście dla wielu osób jest czymś, co pozostaje na wyciągnięcie ręki. Na uprzywilejowanej pozycji znajdują się przede wszystkim przedstawiciele branży nowoczesnych technologii. Mogą oni liczyć na atrakcyjne posady w wielkich korporacjach, których siedziby znajdziemy na terenie metropolii. Oferty pracy w Trójmieście dotyczą jednak także innych branż i sektorów. To, czy znajdziemy wymarzoną posadę, zależy nie tylko od naszych kwalifikacji, ale i tego, czy wiemy, jak szukać.

Zapoznając się ofertami pracy w Trójmieście, powinniśmy z góry określić czy interesuje nas praca w Trójmieście na etat, czy zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin. Alternatywą, na którą decydują się pracownicy i pracodawcy jest także praca na umowie zlecenie lub umowie o dzieło. W obecnych warunkach związanych z pandemią koronawirusa, argumentem za rozważaniem danego ogłoszenia może być także możliwość pracy zdalnej, zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy tracić czasu na dojazdy.

Praca w Trójmieście. Najpopularniejsze branże

Oferty pracy Trójmiasto ma bardzo różnorodne. Przeglądając ogłoszenia znajdziemy liczne propozycje zatrudnienia w administracji publicznej, turystyce i hotelarstwie, a także w branży handlowej i gastronomicznej. Duże potrzeby dotyczące potencjalnych pracowników zgłaszane są także przez przedstawicieli łańcuchów dostaw, firmy logistyczne i spedycyjne oraz branże finansów, nieruchomości i ubezpieczeń. Praca w Trójmieście to także stale rozwijający się rynek budowlany, który potrzebuje zarówno inżynierów i architektów, jak i wykwalifikowanych pracowników fizycznych.

Oferty pracy w Trójmieście. Jakie wynagrodzenie?

Przeciętne wynagrodzenie za pracę w Trójmieście to odpowiednio 5100 zł dla Gdańska, 5 000 zł dla Sopotu i 4 900 zł dla Gdyni. Oznacza to, że połowa pracowników zarabia poniżej lub powyżej tych kwot. Na najlepsze zarobki mogą liczyć specjaliści rozwoju oprogramowania, a także osoby piastujące stanowiska kierownicze - zwłaszcza w handlu i branży IT. Wśród publikowanych ofert pracy w Trójmieście nie brakuje jednak także tych odpowiadających na potrzeby specjalistów z zakresu innych dziedzin - ci na ogół zarobią około 3.900 - 4.700 zł.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA