Zamknij
REKLAMA

Dlaczego powinieneś zrezygnować z biura w domu?

13:03, 14.12.2020 | R.C
Skomentuj

W dzisiejszych czasach prowadzenie biura w domu staje się coraz bardziej powszechna. Praca w piżamie, tworzenie własnego harmonogramu pod samego siebie, unikanie biurowej polityki - brzmi świetnie. Brak konieczności opuszczania lokum, możliwość zaoszczędzania pieniędzy, spędzenie więcej czasu z rodziną i wykonywanie różnych prac domowych w międzyczasie – co może pójść nie tak?

Niestety, rzeczywistość jest daleka od doskonałości. W takich warunkach łatwo się rozproszyć lub przejść do pełnego trybu pracy (szczególnie w weekendy). Dlatego dziś zastanowimy się, dlaczego mimo wszystko warto zrezygnować z prowadzenia biura w domu na rzecz przestrzeni biurowej z prawdziwego zdarzenia.

Większa koncentracja

Żonglowanie codziennymi problemami równowagi między życiem zawodowym a prywatnym jest wystarczająco trudne. Kiedy te dwa elementy są ze sobą splecione, może to was sprowadzić na manowce.

Czasami korzyści płynące z pracy w domu mogą przekształcić się w czasochłonne nawyki związane z prokrastynacją. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz małe dzieci lub masz skłonność do chociażby przeglądania mediów społecznościowych w każdej wolnej chwili.

Źródło: https://centrala.pl/

Wyjście ze swoistej domowej bańki i praca z innymi profesjonalistami może paradoksalnie zapewnić większą koncentrację, m.in. ze względu na energię do wykonywania zadań. Dzięki temu będziesz bardziej zmotywowany do podejmowania innych projektów i poświęcenia im pełnej uwagi.

Lepsza reputacja

Kiedy pracujesz w zaciszu własnego domu i musisz spotykać się z klientami, co robisz? Zaproszenie ich do domu może być niewygodne, a w obecnych czasach niekoniecznie bezpieczne.

Posiadanie dedykowanej sali konferencyjnej w biurze sprawi jednak, że kolejne spotkanie biznesowe przebiegnie bezproblemowo. Oferuje bowiem dostęp do WIFI i praktycznych narzędzi biurowych. To przyczyni się do lepszej zawodowej reputacji, która przyciągnie więcej kontrahentów i pomoże w rozwoju działalności.

Wyższe ceny za usługi

Niezależnie od tego, ile masz doświadczenia, praca w domu sprawia, że naprawdę trudno jest naprawdę uświadomić sobie wartość swoich umiejętności. W pewien sposób możesz nie czuć się wykwalifikowanym ekspertem w danej dziedzinie, ponieważ będąc uwięzionym w swojej osobistej przestrzeni, nie możesz porównać swojego doświadczenia, pochwał lub umiejętności z innymi.

Opuszczając ją, będziesz mógł racjonalnie pobierać wyższe ceny za swoje usługi i uzyskać to, na co naprawdę zasługujesz.

Podsumowanie

Mając dostęp do wynajmowanej przestrzeni biurowej w dogodnej lokalizacji, sprawimy, że prowadzona przez nas firma jest w stanie w pełni się rozwinąć. Warto zatem rozeznać się za poszczególnymi ofertami i nie bazować dalej wyłącznie na domowym biurze, które mimo rzekomej wolności w wielu aspektach nas ogranicza.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA