Zamknij

Przewodnik dla początkujących - zakup pierwszego drona

10:20, 12.11.2020 | materiały partnera

Bez względu na to, czy poszukujesz sprzętu dla siebie, czy dla bliskiej Ci osoby, zakup pierwszego drona może być sporym wyzwaniem. Jeszcze nie tak dawno drony były dostępne wyłącznie dla profesjonalistów, często z doświadczeniem w wojskowości czy lotnictwie. Obecnie drony dla początkujących można znaleźć w rozmaitych sklepach internetowych i stacjonarnych, portalach aukcyjnych, a niekiedy nawet w popularnych dyskontach spożywczych.

Jak więc wybrać dobry sprzęt i gdzie go kupić? W poniższym artykule znajdziesz garść porad dotyczących zakupu pierwszego drona.

Ceny dronów

Jeżeli dron ma służyć osobie początkującej lub nawet zupełnemu nowicjuszowi, lepiej nie porywać się od razu z motyką na słońce i kupować drogiego, zaawansowanego sprzętu. Dlaczego? Na początku z pewnością będą czekały nas kraksy i kolizje – to bardziej niż pewne. Szkoda byłoby w ten sposób stracić sprzęt za kilkaset czy nawet kilka tysięcy złotych. Na początek lepiej kupić prostego, tańszego drona, i stopniowo inwestować w lepsze sprzęty, kiedy już nabierzemy wprawy w lataniu. Z drugiej strony, tanie drony za kilkadziesiąt złotych dostępne w marketach to będzie prawdopodobnie strata czasu i pieniędzy – nie ma możliwości kupić sensownego sprzętu za cenę biletu na pociąg.

Łatwość latania

Jedną z cech, na które kupując pierwszego drona powinniśmy zwracać szczególną uwagę, jest łatwość w obsłudze i lataniu. Nauka latania dronem to dość skomplikowana sprawa i wszystko, co może ułatwić nam ten proces, jest na wagę złota. Zwróć uwagę na drony z tzw. hover mode, czyli trybem zawisu, dzięki któremu dron może utrzymać swoją pozycję w jednym konkretnym miejscu. Dzięki temu nie musisz nieustannie pilnować wysokości urządzenia.

Inną przydatna funkcją jest opcja headless, czyli tak zwany tryb bezgłowy. Dzięki temu dron przestaje rozróżniać swój przód i tył, a zamiast tego porusza się dokładnie w tę stronę, w jaką wychylamy kontroler – jeżeli nakażemy dronowi lot w lewo, poleci w naszą lewą stronę. To bardzo ułatwia orientację w terenie podczas latania.

Jakość zdjęć i filmów

Jeżeli myślisz o zakupie drona po to, aby robić zdjęcia i kręcić filmy z lotu ptaka, przed zakupem koniecznie sprawdź, jakie możliwości oferuje kamera danego urządzenia. Im większa rozdzielczość, tym lepiej – powinno to być przynajmniej 1280x720. Niektóre drony oferują tryb widoku w pierwszej osobie (FPV, first person view), dzięki czemu nagrywany film jest transmitowany na żywo na ekran Twojego urządzenia.  Trzeba jednak pamiętać, że dobra kamera w dronie to duży koszt – modele z przyzwoitymi parametrami z pewnością nie zaliczają się do tych najtańszych.

Wydajność baterii

W tym względzie drony bardzo się między sobą różnią – niektóre modele, zwłaszcza te najtańsze, mają naprawdę wyjątkowo krótki czas pracy na baterii. Powinniśmy rozglądać się za dronem, który oferuje 5-10 minut lotu na jednej baterii i z czasem ładowania nie przekraczającym dwóch godzin. Najlepiej wyposażyć się od razu w dodatkowe baterie, aby móc dłużej cieszyć się lataniem.

Zakres lotu

Ten parametr odnosi się do dystansu, na który dron może się oddalić od pilota. Tutaj nie ma co szaleć – podstawową zasadą w lataniu dronami jest to, aby nie spuszczać ich z oka podczas lotu, więc dron o zasięgu do 50 metrów spokojnie wystarczy Ci na początek.

Najlepsze drony dla początkujących

Skoro już wiesz, czego szukać w dronie, pozostaje jedynie pytanie gdzie go kupić? My polecamy skorzystanie z oferty profesjonalnego sklepu z dronami, takiego jak KapitanDron.pl. Na KapitanDron.pl znajdziemy pełną ofertę dronów dla początkujących, ale także dla średnio- i bardziej zaawansowanych użytkowników. Dodatkowo możemy zakupić tam wszystkie niezbędne akcesoria – dodatkowe baterie, etui, torby i uchwyty.

KapitanDron.pl daje nam gwarancję, że kupowane przez nas urządzenia są oryginalnymi produktami uznanych marek.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA