Zamknij

Sopot, Gdynia i Gdańsk w weekend - pomysł na zwiedzanie Trójmiasta i okolic samochodem

14:13, 25.09.2020 | materiały partnera

Planujesz zwiedzanie Trójmiasta samochodem i szukasz inspiracji? Potrzebujesz pomysłu na to, jak dobrze zorganizować na własną rękę wycieczkę po okolicach Gdyni, Gdańska i Sopotu? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę, planując wycieczkę samochodową w tych okolicach i dlaczego warto ją zorganizować wypożyczonym samochodem!

Dlaczego zwiedzanie Trójmiasta i okolic samochodem to dobry pomysł?

O ile samą trasę do Trójmiasta warto jest pokonać samolotem, ze względu na rozbudowaną ofertę tanich połączeń lotniczych i oszczędność czasu, o tyle po okolicach Sopotu, Gdańska i Gdyni lepiej już przemieszczać się wynajętym samochodem. Krótkoterminowy wynajem auta to najlepszy wybór, gdy przylatujemy do Trójmiasta samolotem i wysiadamy na lotnisku w Gdańsku. Oczywiście, wypożyczenie samochodu to także bardzo dobre rozwiązanie, kiedy do Trójmiasta wybieramy się pociągiem, a tuż po tym, gdy wysiądziemy na dworcu w Gdyni, potrzebujemy przesiąść się w inny środek transportu.

Zwiedzanie Trójmiasta i jego okolic samochodem ma właściwie same plusy. Pozwala nam oszczędzić czas, którego musielibyśmy przeznaczyć o wiele więcej na przemieszczanie się od jednej atrakcji turystycznej do kolejnej komunikacją miejską. Wynajęcie samochodu daje nam mnóstwo swobody i elastyczności - plan zwiedzania możemy modyfikować na bieżąco, w zależności od potrzeb poszczególnych uczestników podróży czy od zmieniającej się pogody, która, jak powszechnie wiadomo, nad polskim morzem lubi płatać figle. Wypożyczenie samochodu w Gdańsku lub Gdyni to świetny pomysł na sprawny i dobrze zorganizowany city break, gdy podróżujemy po Trójmieście całą rodziną, z małymi dziećmi na pokładzie.

Trójmiasto, czyli duże odległości między poszczególnymi atrakcjami

Kolejny powód, dla którego warto wypożyczyć samochód, by przemieszczać się po Trójmieście, odkryjemy, gdy przysiądziemy nad mapą Gdyni, Gdańska, Sopotu i okolic, a potem naniesiemy na nią atrakcje, które planujemy zobaczyć. Szybko okaże się, że bez wynajętego samochodu sprawne pokonanie odległości między lotniskiem a gdańskim zoo czy między sopockim molo a gdyńskimi plażami byłoby niemożliwe. Dlatego warto już zawczasu, jeszcze przed wylotem do Trójmiasta, zrobić rozeznanie w zakresie wynajmu aut.

Dobrze jest od razu zastanowić się nad tym, która wypożyczalnia samochodów w Gdyni będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Dobre przygotowanie ułatwi nam optymalne zaplanowanie trasy zwiedzania, w której będzie można uwzględnić jeszcze więcej interesujących nas punktów. Gdy podróżujemy wynajętym samochodem, odwiedzanie miejsc leżących na przeciwległych krańcach miasta, czy szerzej - całej metropolii i okolic, nie będzie już stanowiło dla nas żadnego problemu.

Wypożyczenie samochodu w Trójmieście - co warto wiedzieć?

Zgłębianie szczegółów wynajmu dopiero po wylądowaniu na lotnisku docelowym to nie najlepszy pomysł. Gdy się śpieszymy, jesteśmy zmęczeni, a do tego znajdujemy się w zupełnie nieznanym nam mieście, dużo łatwiej o to, że podejmiemy nieprzemyślaną decyzję, na przykład co do wyboru modelu auta spośród dostępnej floty. Do podjęcia właściwej decyzji należy przygotować się z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto sprawdzić ważne informacje i przeczytać przydatne teksty jeszcze przed planowaną podróżą, w tym wypadku zorientować się, na jakich warunkach można wypożyczyć samochód w Gdyni. Wypożyczenie auta na parę dni to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy ponosić kosztów kaucji, ubezpieczenia ani przeglądów technicznych. Jedyne koszty, które poniesiemy jako wypożyczający, to opłaty za sam wynajem, paliwo czy za parkowanie.

Przy podejmowaniu decyzji co do formy podróżowania w trakcie zwiedzania Trójmiasta i okolic, nie bez znaczenia jest także bezpieczeństwo w czasach pandemii koronawirusa. Posiadanie swojego własnego środka transportu, odpowiednio przygotowanego i zdezynfekowanego, to o wiele pewniejsze i bardziej higieniczne rozwiązanie niż podróżowanie z tłumem lokalnych mieszkańców i turystów autobusami lub tramwajami.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA