Zamknij

Męskie portfele - jak wybrać najlepszy?

14:12, 23.04.2020 | materiały partnera

Galanteria męska, a szczególnie portfele, to źródło wielu problemów, z których całej masy można uniknąć, jeśli na samym początku zastanowi się dobrze nad wyborem idealnego rozwiązania. To też nie jest bułka z masłem, ale przy odrobinie chęci można znaleźć dobry portfel, który będzie praktyczny, wygodny i elegancki.

Warto zaczynać od marki

Nie od rzeczy będzie zacząć poszukiwania dobrego portfela od zdecydowania się na konkretną markę. To ważne, bo na przykład wiele portfeli męskich ma różny stosunek jakości do ceny. W przypadku różnych marek jakość może być wysoka, ale każdy chyba przyzna, że zapłacić 500 złotych za portfel to lekka nonszalancja. Inni producenci z kolei sprzedają swoje wyroby za trzydzieści złotych, ale ani estetyka, ani funkcjonalność nie są w tym przypadku przemyślane. Portfele męskie takie jak https://www.galante.pl/portfele-meskie, to wybór na lata.

Funkcje i przeznaczenie

Każdy mężczyzna inaczej korzysta z portfela. Jedni już dawno rozstali się z gotówką, więc im portfel męski z bilonówką do niczego się nie przyda, bo noszą tylko karty płatnicze, dowód, prawo jazdy, kartę biblioteczną, legitymację firmową i karty do Makro – wtedy można wybrać na przykład jakieś portfele męskie pionowe. Inni mężczyźni jednak są zwolennikami gotówki, a plastiku prawie nie noszą, będą więc szukali raczej mniejszych portfeli. A karty? Wyjmuje się je często, czy raczej sporadycznie? A w ogóle to wyjmuje, czy tylko okazuje, bo może zamiast przezroczystych kieszonek wystarczą zwykłe przegródki, tylko bez zapięcia? Możliwości jest naprawdę dużo i warto się nad tym zastanowić, bo zakup dużego portfela, w którym niczego się nie nosi, prowadzi tylko do nieestetycznego wypchania kieszeni bez żadnych korzyści. Zbyt mały portfel co prawda tego problemu nie powoduje, ale wymusza noszenie kart w kieszeni: mało elegancko, jeszcze mniej bezpiecznie.

Wyjątkowość wyboru

Niektóre portfele można zamówić z personalizowanym grawerem laserowym. To miły dla oka detal, który zamienia przeciętny dobry portfel męski w produkt indywidualny. Może on być wyróżnikiem prawdziwego mężczyzny z klasą albo wybornym prezentem dla kogoś, kto nie lubi niepraktycznych podarków. Warto też przy okazji poszukiwań zwracać uwagę na charakter materiału – wybór skórzanego portfela jest w większości przypadków oczywistością, ale warto też przyglądać się bardziej szczegółowo deseniowi czy kolorowi skóry, bo to one bardzo często sprawiają, że projekt ma w sobie coś niemożliwego do podrobienia. Taki portfel to coś więcej niż praktyczny przedmiot codziennego użytku. To jednocześnie trochę wizytówka, trochę męska biżuteria, a trochę zbytek, na który powinien pozwolić sobie każdy gentleman dbający o wizerunek.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop