Zamknij

Prawidłowe pranie prześcieradła.

13:29, 05.05.2022 | materiał partnera

Zakup prześcieradła nowego zawsze nas cieszy. Lubimy takie piękne dodatki, dzięki którym komfortowo się nam śpi, a także takie, które rozweselają nasze wnętrze. Pora dowiedzieć się jak o nasze prześcieradła dbać. Okazuje się, że nie bez znaczenia jest sam sposób, w którym je upierzemy. Jak tego dokonywać?

Przygotujmy pranie prześcieradła

Na pewno przed praniem koniecznym punktem jest segregacja. Mamy tutaj na myśli segregację ze względu na kolory, a także ze względu na wszelkie materiały. Prześcieradło możemy oczywiście prać z innymi elementami, które są wykonane z identycznej tkaniny. Gdy będziemy odpowiednio segregować, to na pewno wpłynie to pozytywnie na utrzymanie wysokiej jakości materiału.

Po przygotowaniu prania musimy także wybrać rodzaj prania. Mamy tutaj dwa warianty główne. Jest to pranie mechaniczne i manualne. Które konkretnie będzie lepsze? Wszystko zależy oraz zaleceń producenta. Niektóre barwniki, a także tkaniny są bardzo delikatne. Prześcieradła wykonane z takich tkanin musimy prać ręcznie. Jednak na pocieszenie dodajmy, że większość prześcieradeł możemy po prostu wygodnie wrzucić do automatycznej pralki.

Dobór środków i temperatura prania prześcieradła

Oczywiście do prania nie używa się tylko wody, ale także detergentów. W znacznej większości przypadków sprawdzają się kapsułki piorące, czy też proszek. Jednak nie możemy pominąć płynu do płukania. On sprawi, że nasze prześcieradło nie będzie się elektryzowało. Jednocześnie będzie delikatne oraz miękkie. Gdy pierzemy prześcieradło oraz pościel, która należy do alergików, to najlepiej użyjmy szarego mydła, czy też specjalnych środków dla alergików.

Podczas prania musimy także wybrać temperaturę prania. Jest to kluczowy element. Większość osób decyduje się na pranie nawet w 60 stopniach. Taka temperatura pozwoli nam na pozbycie się plam, roztoczy oraz bakterii. Jednak niekiedy może doprowadzić do zniszczenia. Do tego nie chcielibyśmy doprowadzić. Lepiej będzie temperaturę prania nieco zmniejszyć. Uważamy, że temperatura wynosząca 40 stopni jest właściwa. Zawsze powinniśmy mieć z tyłu głowy wszelkie zalecenia producenta.

Gdy już wiemy jak prać te wszystkie elementy, w których śpimy, to pora jeszcze na koniec zastanowić się co ile prać pościele i prześcieradła. Co mówią eksperci? Róbmy to raz w tygodniu. Musimy wiedzieć, że w pościeli się gromadzą roztocza, bakterie, pot, jak i sebum. Gdy w takich warunkach śpimy, to niestety nabawić się możemy pewnych zdrowotnych problemów. Dlatego takie ważne jest wymienianie regularne prześcieradła i całej pościeli. Nie zapominajmy o tym.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%