Zamknij

Masz robota? Ochroń go przed wieloma niebezpieczeństwami

16:46, 03.05.2022 | .
Skomentuj

Automatyzacja procesów produkcyjnych to dziś konieczność nie tylko w wielkich zakładach przemysłowych. Nawet coraz mniejsi gracze dostrzegają korzyści z wprowadzania do produkcji robotów przemysłowych. Nie tylko podnoszą one jakość wytwarzanych produktów, ale także ograniczają koszty produkcyjne. Wielu przedsiębiorców zapomina jednak, że nawet najmniej zaawansowane ramię robotyczne wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Należy oczywiście pamiętać o okresowych przeglądach czy regularnym czyszczeniu stanowiska pracy. Wiele zależy także od charakteru pracy danego robota, jednak wielokrotnie narażone są one na oddziaływanie wielu czynników zewnętrznych, jak wysoka lub niska temperatura, opiłki, zapylenie. Firma EVOTEC wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym klientom, oferując specjalistyczne pokrowce ochronne na roboty. Indywidualne podejście do klienta i charakter każdej realizacji sprawiają, że specjaliści są w stanie zaproponować rozwiązania nawet dla najbardziej wymagających aplikacji. W oparciu o dane pochodzące ze szczegółowego wywiadu z klientem, pokrowiec ochronny jest zawsze możliwie najlepiej dopasowany do robota, chroniąc go przed różnymi czynnikami szkodliwymi. Oczekiwania te spełniają pokrowce na roboty przemysłowe – EVOTEC. Należą one do absolutnych liderów w swojej klasie. Dzięki nim, roboty otrzymają zabezpieczenie, jakiego potrzebują.

Jaki pokrowiec na robota pracującego w wysokich temperaturach?

                W przypadku urządzeń pracujących w wysokiej temperaturze, wyjątkowo istotne jest zapewnienie im odpowiedniej ochrony. Kucie na gorąco, czy odlewanie to tylko dwie z wielu czynności, jakie dziś wykonują wysoko wyspecjalizowane roboty. Pokrowce EVO_heat to najwyższej jakości ochrona urządzeń przed działaniem gorących odprysków, ale świetnie chronią także przed promieniowaniem cieplnym, które, może być szkodliwe dla nawet najtrwalszych technologii. Unikalne właściwości pokrowców EVOTEC pozwalają ochronić także urządzenie przed osiadaniem pyłu podczas usuwania zgorzeliny i zendry. Pokrowce ochronne przeznaczone dla robotów pracujących w wysokich temperaturach wykonane są z najlepszych i niezwykle wytrzymałych materiałów o właściwościach niepalnych, często także z powłoką antyrefleksyjną, która odbija promieniowanie cieplne. Pokrowce ochronne w żaden sposób nie ograniczają ruchów robota. Każdy pokrowiec ochronny wykonany jest indywidualnie i nie ogranicza trajektorii robota. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej https://evotec.group/pl/park-zabezpieczen/evo-heat//.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

MajkaDrośMajkaDroś

0 0

Z robotów mam iRobota, ale on nie potrzebuje ochrony. Mo może przed moim kotem co najwyżej, bo ten lubi go zaczepiać jak sprząta ;)
08:25, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%