Zamknij

Czy OC jest tańsze dla starych samochodów?

13:00, 20.01.2022 | .
Skomentuj

Ubezpieczenie samochodu to z reguły niemały koszt dla kierowcy. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, kolizji, stłuczek nie zawsze jednak musi być wyjątkowo wysokie. Zarówno OC, jak i ubezpieczenie AC można obniżyć. W jaki sposób?

Ubezpieczenie auta — od czego zależy?

Ubezpieczenie OC w dużej mierze zależy od kilku podstawowych czynników. Towarzystwa oferujące ubezpieczenie samochodu więcej za tę usługę każą płacić osobom, w przypadku których ryzyko wypadku jest po prostu większe. W jaki sposób się to ocenia? Wpływ na wysokość ubezpieczenia samochodu ma przede wszystkim wiek pojazdu i jego ogólny stan, wiek kierowcy, a także jego doświadczenie. To niestety sprawia, że oferta ubezpieczenia samochodu, który ma ponad 25 lat, będzie z reguły droższe od tego zakupionego prosto z salonu albo auta z kilkuletnim jedynie przebiegiem. Nie ma tutaj znaczenia czy zawierasz ubezpieczenie samochodu online czy stacjonarnie. Czy to oznacza, że należy porzucić plany zakupu starszego samochodu? Niekoniecznie, istnieją bowiem sposoby na poradzenie sobie z tą sytuacją. Warto się z nimi zapoznać i przestać przepłacać. 

Czy ubezpieczenie OC dla starszego samochodu musi być droższe?

Ubezpieczenie auta powyzej 25 lat może się wydawać mało opłacalnym ruchem. Z drugiej strony zapisy o ubezpieczeniach obowiązkowych nie pozostawiają tutaj kierowcy większego wyboru. Oczywiście można podarować sobie ubezpieczenie opon czy ubezpieczenie szyb, natomiast obowiązkową ochronę wykupić trzeba. Do umowy ubezpieczenia potrzebne są przede wszystkim dane twoje oraz samochodu. Na wiek samochodu wpływu nie masz, możesz jednak poprawić wyniki dotyczące kierowcy. Jeśli jesteś młodym kierowcą, możesz pomyśleć na przykład o dopisaniu jako współwłaściciela pojazdu kierowcy bardziej doświadczonego. To powinno znacząco wpłynąć na kalkulator ubezpieczeń OC. Z pewnością liczyć się będzie także doświadczony kierowca, który może pochwalić się bezkolizyjną jazdą. Taki właściciel czy współwłaściciel samochodu dla towarzystwa ubezpieczeniowego to zapewnienie większych szans na bezkolizyjną jazdę. To zaś może stać się podstawą do obniżenia wysokości ubezpieczenia. Na kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych wpływ ma także twoje miejsce zamieszkania. Osoby zameldowane w małych miejscowościach, spokojniejszych miastach zawsze będą płacić niższe ubezpieczenia od osób zamieszkałych w największych polskich aglomeracjach. Tutaj kalkulacja również jest bardzo prosta — małe miasteczko to miejsce zdecydowanie mniejszej ilości kolizji niż stolica kraju, gdzie dziennie dochodzi do dziesiątek kolizji mniejszych i większych. Więcej możesz dowiedzieć się na http://ubezpieczenie24.org/

Gdzie znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu?

Kalkulator OC to narzędzie powszechnie dostępne w sieci, które pozwala ci stosunkowo szybko zorientować się, ile orientacyjnie będziesz musiał zapłacić za ubezpieczenie samochodu. Warto z tego rozwiązania skorzystać, ponieważ pozwoli ci ono ustalić, czy oferta ubezpieczyciela jest atrakcyjna. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z porównywarek ubezpieczeń. Takie narzędzie w oparciu o dane pozyskane od ciebie podaje najbardziej atrakcyjne oferty. Pewną wskazówką będą także rankingi ubezpieczeń OC. Warto korzystać z możliwości, jakie daje Internet. Dzięki sieci dzisiaj nie tylko znajdziesz najtańsze ubezpieczenie OC, ale i w dużej części przypadków będziesz je mógł podpisać online bez konieczności udawania się do siedziby towarzystwa. To znacznie ułatwia i przyspiesza całą procedurę.


 

undefined

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

garygary

0 0

szukałem ostatnio akurat opcji przedłużenia oc i trafiłem na ciekawą opcję w apce mpay, warto sprawdzić ;) 19:57, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%