Zamknij

Kiedy i jak z lokaty można wypłacić pieniądze?

22:49, 19.12.2021 . Aktualizacja: 22:49, 19.12.2021
Skomentuj

Lokaty bankowe to od wielu lat bezpieczny sposób na odkładanie pieniędzy. Nie leżą one na koncie, tracąc na wartości, a oprocentowanie lokat pozwala na ich pomnażanie. Jednak założenie tego typu sposobu oszczędzania pieniędzy jest takie, że wypłacasz je dopiero po zakończeniu obowiązywania umowy. W jaki sposób wypłacić więc pieniądze z lokaty?

Lokaty bankowe - dokładnie sprawdzaj umowy

Lokata bankowa jest bardzo korzystna w momencie, kiedy posiadasz pewną sumę pieniędzy, które chcesz, aby same się pomnażały. Oprocentowanie lokaty może być niskie, ale okazać się korzystne przy odpowiednich kwotach. Jednak musisz pamiętać o dokładnym sprawdzaniu umowy przed jej podpisaniem. Nie każda lokata bankowa będzie dla Ciebie korzystna w każdym momencie. Warto poświęcić kilka dodatkowych minut na dokładne zapoznanie się ze wszystkimi postanowieniami umowy o lokacie, żeby uniknąć przykrych niespodzianek w chwili, kiedy pieniądze z lokaty powinny pojawić się na Twoim koncie. 

Odnawialna lokata bankowa - dlaczego jest niekorzystna?

Na odnawialną lokatę bankową decydują się osoby, które chcą zainwestować pieniądze na dłuższy czas. Można też z niej skorzystać nieświadomie. Jeżeli podpisujesz umowę o lokacie, zwróć uwagę na jej rodzaj. Czas obowiązywania lokat terminowych kończy się w konkretnie ustalonym dniu. Wtedy pieniądze z niej możesz wypłacić i znajdą się one w rzeczywistości na Twoim koncie. Możesz wtedy zdecydować, czy chcesz ponownie odłożyć pieniądze na lokatę czy może preferujesz inwestycję lub konto oszczędnościowe. Oprocentowanie lokat bankowych zmienia się na przestrzeni lat, dlatego może okazać się, że warunki, jakie zostaną Ci zaproponowane po zakończeniu obowiązywania obecnej umowy o lokacie będą bardziej korzystne niż te, które zostały Ci zaproponowane jeszcze kilka lat wcześniej. 

Lokata odnawialna jest znacznie mniej korzystna, ponieważ często zdarza się, że pieniądze po zakończeniu trwania lokaty całość zysków kapitałowych jest przekazywana na nową lokatę, jednak często znacznie słabiej oprocentowaną. Jest to niekorzystne. Podpisujesz umowę na konkretne oprocentowanie stałe lub oprocentowanie zmienne, w zależności od umowy. Jednak w różnorodnych dodatkowych zapisach pojawia się informacja, która powoduje, że okazuje się ona być znacznie mniej korzystna dla Ciebie niż jeszcze kilka lat wcześniej. 

Jak wypłacić pieniądze przed czasem?

Aby poznać szczegóły, zapoznaj się z artykułem: http://lokatowy.pl/jak-wyplacic-pieniadze-z-lokat/. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące wypłacania pieniędzy z lokat, z podziałem na różnorodne sytuacje, jakie zdarzają się podczas zawierania umowy. Możesz wypłacić pieniądze przed czasem ze swojej lokaty, jednak jest to bardzo niekorzystne. Tracisz wówczas wszystkie odsetki, jakie zebrałeś przez cały okres trwania lokaty. Zostaje Ci jedynie gotówka, którą wpłaciłeś na konto podczas podpisywania umowy. Dobrym rozwiązaniem jest lokata rentierska. Warto z niej skorzystać, jeżeli masz duże oszczędności, które planujesz wpłacić na lokatę. Możesz wówczas wypłacać odsetki, a kapitał nadal pracuje na siebie na lokacie. 

na stronie http://lokatowy.pl znajdziesz dużo praktycznej wiedzy, która pomoże podjąć Ci decyzję dotyczącą lokaty jako sposobu na oszczędzanie pieniędzy lub odkładanie oszczędności. Jeżeli odpowiednio przeanalizujesz umowę i wybierzesz tę, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna, może okazać się, że znacznie pomnożysz swoje oszczędności, nie wkładając w to żadnego wysiłku. Pieniądze same będą się pomnażać na Twoim koncie. 

undefined

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%