Zamknij
REKLAMA

Kredyt balonowy na samochód - co to jest? Czy warto go wybrać?

14:23, 20.10.2021 | R.C
Skomentuj

Niekiedy sporo osób ma problem, by sfinansować kupno nowego samochodu z własnych oszczędności. Nic więc dziwnego, że zastanawiając się nad jego zakupem, szukają jednocześnie kredytów i pożyczek różnego rodzaju. Ostatnio dość popularny jest balonowy kredyt. Taka forma pożyczki charakteryzuje się bardzo niskimi ratami przez cały okres kredytowania, dopiero na samym końcu do spłacenia zostaje dość pokaźna, wysoka rata, nazywana balonową. Jest to sposób na pozyskanie samochodu w momencie, kiedy jest Ci najbardziej potrzebny - spłacasz niskie raty, a tej ostatniej wcale nie musisz zapłacić, jeśli nie planujesz pozyskać samochodu na własność.

Czym jest kredyt balonowy?

Chcesz zakupić samochód, jednak nie masz na niego wystarczającej gotówki i nie chcesz brać standardowego kredytu samochodowego? Kredyt gotówkowy również Cię nie interesuje ze względu na wysokie raty? Koniecznie sprawdź, jakie zasady panują w przypadku kredytu balonowego oraz czy taki sposób finansowania Ci odpowiada. Szczególnym rodzajem zobowiązania, jakie można zaciągnąć na samochód jest właśnie pożyczka balonowa. Cechą charakterystyczną tego kredytu są niskie raty miesięczne oraz jedna wysoka rata balonowa na sam koniec okresu spłaty. Raty balonowej wcale nie musisz płacić, jeśli nie chcesz posiąść tego konkretnego samochodu na własność.

Kredyt balonowy na samochód - czy warto go wybrać?

Kredyt samochodowy w wersji balonowej to zobowiązanie zaciągane na ok. 3 do 5 lat. Istnieje tutaj konieczność wpłacenia wkładu własnego. Zazwyczaj wielkość tego wkładu określana jest na sumę 10% do 30% wartości samochodu. Podstawowym warunkiem, dla którego uzyskasz kredyt w postaci balonowej jest posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. W przypadku ostatniej raty, tzw. raty balonowej masz możliwość jej spłacenia i pozyskania pojazdu na własność lub jej refinansowania, które oznacza, że możesz rozłożyć ją na mniejsze raty, a także masz możliwość wymienić pojazd na nowy.

Kto udziel takich kredytów?

Jeśli większość zasad dotyczących kredytu balonowego jest jasnych, wiele osób zastanawia się z kolei, gdzie taką pożyczkę można otrzymać. Otóż finansowaniem tego typu zajmują się z reguły autobanki. Tego rodzaju instytucje nie zajmują się niczym innym, poza finansowaniem samochodów. Te instytucje powstały niedawno i widać, że zyskują na popularności. Jeśli pragniesz zakupić nowy samochód wraz z kredytem balonowym, koniecznie zgłoś się do odpowiedniej instytucji, której przykładem może być Toyota Bank. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego zobowiązania, sprawdź stronę internetową http://kredytna4kolka.pl/raty-balonowe-na-samochod-czym-sa/ oraz kredytna4kolka.pl.

Zalety oraz wady kredytu balonowego

Jedna z największych zalet zobowiązania, jakim jest balonowy kredyt należy duża elastyczność pożyczki. Kredytobiorca może przez jakiś czas spłacać kredyt, a następnie z niego zrezygnować przed opłaceniem tej największej raty, czyli raty balonowej. Jeśli nie stać Cię na spłatę, po prostu rezygnujesz oddając samochód. Możesz również w międzyczasie wybrać sobie całkowicie inny i rozłożyć go również na raty w myśl kredytu balonowego. W sytuacji, kiedy pierwszy samochód spełnia wszystkie Twoje oczekiwania i nie masz żadnych zastrzeżeń, a ponadto stać Cię na spłatę ostatniej raty, możesz tego dokonać bez większego problemu. Co więcej, możesz samochód zatrzymać także w sytuacji, kiedy nie stać Cię na jednorazową spłatę raty balonowej - po uzgodnieniu z bankiem, ratę tę możesz spłacić rozłożywszy ją uprzednio na niższe zobowiązania miesięczne.

undefined

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%