Zamknij
REKLAMA

Masaż w domu - jak go wykonać?

10:52, 15.10.2021 | R.C
Skomentuj

Masaż w domu — jak go wykonać?

Rozluźnienie mięśni można wykonać nie tylko w profesjonalnym gabinecie, ale też w domowym zaciszu. Jeśli odczuwamy bóle mięśni, czy ich spięcie warto sobie pomóc. Masaż, nie tylko niweluje odczuwany dyskomfort, ale też relaksuje ciało i wpływa na jego ujędrnianie. Pobudzone do pracy partie mięśni to lepsze samopoczucie. Jak zatem to zrobić samodzielnie, w domowych warunkach?

Masaż wykonywany w domu — wybawienie po długim dniu

Masaż relaksacyjny może być wykonany manualnie lub przy pomocy specjalnych urządzeń. Samodzielne dotarcie do różnych partii naszego ciała może być problematyczne, dlatego z pomocą przychodzi nam masażer ręczny. Jest on tak samo skuteczny, jak ten wykonywany przez dłonie innej osoby. Urządzenie może być mechanicznie prowadzone po ciele lub wprawiane w drgania, jeśli model, z którego korzystamy, na to pozwala. Taki ruch poprawia krążenie krwi oraz wykonuje swego rodzaju drenaż limfatyczny, który wpływa na wygląd naszej skóry. Technika masażu, którą stosujemy, powinna być zgodna z kierunkiem przepływu krwi w organizmie, czyli w stronę serca. 

Masaż w domu, to idealny sposób na relaks po ciężkim dniu. Może być z powodzeniem stosowany przez osoby pracujące na co dzień w biurze, a także aktywne, które potrzebują się zregenerować po treningu. Aby wykonać masaż, nie jest potrzeba ani duża siła fizyczna, ani specjalistyczna wiedza. Oczywiście masaż sportowy, czy leczniczy musi być wykonywane przez uprawione do tego osoby, jednka gdy jesteśmy zdrowi, możemy zafundować sobie samodzielnie chwilę relaksu. 

Od masażu pleców do innych pomocnych urządzeń — jak jeszcze można zadbać o swoje zdrowie?

Na rynku istnieje wiele przedmiotów, które mogą nam pomóc w drobnych dolegliwościach lub problemach, które odczuwamy. Dermatoskopy, to urządzenia, które badają stan naszej skóry. Pozwalają na obejrzenie jej w znacznym przybliżeniu i dostrzeżenie wszelkich wad i niedoskonałości. Najczęściej są stosowane w gabinetach dermatologicznych i salonach kosmetycznych. Jednka jeśli borykamy się z problemami skórnymi i chcemy monitorować na bieżąco jej stan, możemy też wybrać urządzenie do domowego użytku. Możemy w ten sposób z łatwością weryfikować skuteczność stosowanych przez nas kosmetyków pielęgnacyjnych. Łatwo w ten sposób ocenić czy coś nas nie uczula lub nie podrażnia.

Podobnie jeśli chcemy monitorować stan naszego wzroku lub skontrolować stopień rozróżniania barw przez najbliższych. Czasami dzieci mają problem z określeniem koloru, szczególnie gdy w jego sąsiedztwie występuje podobny. Z pomocą mogą wtedy przyjść tablice ishihary dla dzieci. Ten znany w dalekowschodniej medycynie od wieków sposób, to nic innego jak kolorowe tablice z kształtami w różnych barwach. 

Masaż w domu, dbanie o skórę, czy też wzrok może być w zasięgu naszych możliwości. 

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%