Zamknij

Portale przydatne w nauce

10:33, 12.10.2021 | materiały partnera

Wszyscy pamiętamy czas spędzany w szkolnej ławce i mamy osobiste wspomnienia z tym związane. Edukacja stanowi ważną część codziennego życia młodego człowieka, jest jego głównym obowiązkiem, zaś lekcje, zajęcia dodatkowe i prace domowe zajmują wiele godzin. Edukacja prowadzona z wykorzystaniem tradycyjnych metod nie jest obecnie tak skuteczna jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zwyczajne lekcje prowadzone przy tablicy są dla dzieci nudne i męczące. W przyswajaniu wiedzy warto wykorzystać nowatorskie rozwiązania a więc platformy edukacyjne, z których można korzystać przy pomocy laptopa czy urządzeń mobilnych. Tego typu portale pozwalają zarówno uczyć się nowych rzeczy jak i przypomnieć sobie materiał już opanowany. Dzieciom takie nowoczesne i wirtualne metody spodobają się zdecydowanie bardziej niż tradycyjne zajęcia zaś same lekcje czy prace domowe wykonywane przy użyciu elektronicznych rozwiązań będą dla uczniów atrakcyjniejsze a sam proces uczenia się szybszy i skuteczniejszy. Poznajmy kilka interesujących platform edukacyjnych - do nauki języka polskiego, matematyki oraz serwis ułatwiający znalezienie korepetycji.

Interaktywna nauka ortografii

Dyktando jest najlepszą formą sprawdzenia wiedzy ortograficznej w praktyce. W szkołach, na lekcjach języka polskiego, odbywa się regularnie dzięki czemu nauczyciel może ustalić, z którymi zasadami pisowni uczniowie mają najwięcej problemów. Do podstawowych zasad dochodzą oczywiście liczne wyjątki, które trzeba zapamiętać a nic nie pomaga tak dobrze jak częste i praktyczne ćwiczenia pisowni. Nietrudno się domyślić, że żmudne i tradycyjne ćwiczenia ortograficzne czy właśnie dyktanda raczej nie są lubiane przez uczniów. Czy jest możliwość aby zachęcić nasze dzieci do nauki ortografii? Z pomocą przychodzi nam tutaj portal dyktanda.pl - to największa w Polsce platforma wspomagająca naukę języka polskiego. Z portalu korzystają już tysiące użytkowników, sprawdza się on jako pomoc naukowa ale też znakomita zabawa edukacyjna, dzięki której zweryfikujemy swoją wiedzę. Na stronie możemy wybrać i napisać jedno z tysięcy dyktand o różnorodnej tematyce. Teksty są podzielone według trudności i programu szkolnego: znajdziemy więc dyktanda dla uczniów klas 1-3, 4-6 oraz 7-8 szkoły podstawowej, dla uczniów szkół średnich, swoją wiedzę mogą również sprawdzić dorośli. Na stronie możemy wziąć udział w atrakcyjnych konkursach z nagrodami a także zmierzyć się z innymi użytkownikami w rankingach. Dyktanda nie są jednak jedyną możliwością tej platformy - ważną część stanowią wypracowania poświęcone językowi polskiemu, gramatyce, poszczególnym częściom mowy a także obszerne opracowania lektur. Dzięki temu dzieci mogą poszerzać swoją wiedzę korzystając z laptopa czy smartfona. Jest to bardzo praktyczny i wygodny sposób.

Moduł dla szkół umożliwia natomiast organizowanie dyktand dla całych klas czy grup uczniów, które następnie są automatycznie sprawdzane przez system. Nauczyciel ma możliwość bieżącej weryfikacji wiedzy swoich uczniów i zwrócenia uwagi, na to z czym mają największy problem. Ponadto trzeba zauważyć, że dyktanda.pl to portal z sektora EdTech czyli edukacji prezentowanej za pomocą nowoczesnych technologii. Platforma rozwija się dynamicznie ponieważ z każdym dniem w serwisie przybywa dyktand, wypracowań oraz zarejestrowanych użytkowników.

Królowa nauk on-line

Matematyka to jeden z tych przedmiotów, które sprawiają uczniom najwięcej trudności i mogą wywoływać stres. Problemem może okazać się również sposób prowadzenia lekcji i przekazywania wiedzy - ogromna ilość szkolnego materiału w połączeniu z niewystarczającą liczbą godzin sprawia, że nie ma czasu na indywidualne podejście do ucznia i bardziej szczegółowe wyjaśnienie tych zagadnień, z którymi dziecko ma kłopot. Podręczniki czy dodatkowe pomoce naukowe odgrywają ważną rolę ale często również są opisane w sposób schematyczny i jeśli czegoś nie rozumiemy, nie ma szans o właściwym rozwiązywaniu zadań. A gdyby tak skorzystać z nowoczesnych rozwiązań i uczyć się matematyki samodzielnie, on-line oraz na prostych przykładach? Taki właśnie będzie nowy portal do nauki matematyki o charakterze międzynarodowym - mathematics.live.

Platforma ta wykorzystywać będzie nowatorskie funkcjonalności ułatwiające przekazywanie wiedzy, będzie także intuicyjna oraz prosta w obsłudze. Dzięki temu dziecko będzie mogło uczyć się lepiej kładąc nacisk na te części materiału, z którymi do tej pory miało problem. Dzięki nowym rozwiązaniom nauka matematyki będzie zdecydowanie prostsza zaś wygodna forma on-line umożliwia skorzystanie z portalu w dogodnym czasie i z poziomu smartfona, tabletu czy innego urządzenia, którego dziecko używa na co dzień. To wszystko sprawia, że nawet uczniowie nielubiący matematyki będą uczyć się jej chętniej a ich nauka przyniesie korzystne efekty. Użytkowników platformy mathematics.live z pewnością ucieszy możliwość wzięcia udziału w interesujących konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody takie jak smartfony, komputery, najnowsze urządzenia elektroniczne, konsole do gier, gry oraz pomoce edukacyjne.Ten adres internetowy z pewnością warto zapamiętać!

Korepetycje na żywo

Interesującym i nowatorskim portalem będzie tutors.live - szczególną uwagę na tę stronę internetową powinni zwrócić rodzice, którzy planują wykupienie swoim pociechom dodatkowych korepetycji. Serwis tutors.live jest platformą międzynarodową i umożliwia znalezienie korepetycji zaś w tym celu również wykorzystuje nowoczesne narzędzia. Jednym z nich jest wyszukiwarka dzięki której znajdziemy potrzebne korepetycje: możemy wybrać czy zajęcia będą odbywały się na żywo (stacjonarnie) czy w wygodnej formie on-line. Za pomocą portalu umówimy korepetycje w określonym terminie i wybierzemy najlepszą możliwą opcję. Wybór korepetytora ułatwi nam z pewnością możliwość poznania opinii na temat prowadzących zajęcia - to ważne ponieważ dobry korepetytor przekazuje wiedzę w sposób przystępny dla dziecka, poświęca czas na indywidualne podejście do danego ucznia i wytłumaczenie tych zagadnień, których dziecko nie rozumie.

Serwis tutors.live to również miejsce warte uwagi dla wszystkich osób prowadzących działalność korepetytorską ponieważ obecność na tej platformie pozwala rozwijać firmę bez konieczności kupowania i finansowania infrastruktury informatycznej (IT) - niezbędnej do skutecznego organizowania i przeprowadzania zajęć.

Wszystkie opisywane w tym artykule serwisy należą do firmy EDU Games S.A. Jest to dynamicznie rozwijająca się spółka, której główny cel stanowi upowszechnianie nowoczesnych form edukacji oraz wykorzystywanie do nauki atrakcyjnych narzędzi dostępnych również na urządzeniach mobilnych. To niezwykle ważne dla dzieci ponieważ dziś obecność w wirtualnym świecie jest dla nich czymś normalnym, miejscem gdzie poruszają się z łatwością i z którego chętnie korzystają. Jest to bardzo ważne dla rodziców, którym zależy na efektywnej i wszechstronnej edukacji dzieci.

Wreszcie nowoczesne technologie i portale przynoszą wiele korzyści nauczycielom gdyż wykorzystując je w codziennej pracy, mogą uczyć łatwiej, wygodniej i ograniczając obowiązki, które do tej pory musieli wykonywać w tradycyjnej, papierowej formie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%