Zamknij

Jeden z najbardziej deficytowych zawodów, uprawnienia w kilka miesięcy

13:54, 22.09.2021 | materiały partnera

Są takie zawody, na których zapotrzebowanie nie spada od lat. Rynek nasycony jest humanistami, specami od marketingu i reklamy, a także wieloma innymi zawodami. A tymczasem okazuje się, że bardzo dobre pieniądze można zarabiać w innych profesjach.

Jednym z deficytowych zawodów jest elektryk. A brakom w kadrze sprzyja rozwój odnawialnych źródeł energii i dynamiczny rozwój branży budowlanej. Choć wydawać się może, że zawód ten wiąże się z koniecznością wyboru go na etapie szkoły średniej bądź studiów, to nic bardziej mylnego, wykonywać go może praktycznie każdy, po kursie i egzaminie.

Szkoły dla dorosłych coraz popularniejsze

Czasy, gdy w jednym zakładzie pracy spędzało się całe życie i trudno było sobie wyobrazić inną drogę zawodową, bezpowrotnie minęły. Choć nadal można spotkać ludzi, którzy przez lata pracują na tym samym stanowisku w jednej firmie. Niestety dziś stanowisko i praca nie są tak pewne jak kiedyś. Poza tym, dziś już wiemy, że wypalenie zawodowe może prowadzić do poważnych konsekwencji. Z myślą o ludziach, którzy pragną zmian, chcą się rozwijać, powstały szkoły dla dorosłych. Można w nich zdobyć zawód, zupełnie odbiegający od obecnej ścieżki zawodowej. Wśród nich jest również elektryk szkoła dla dorosłych, która od podstaw przygotowuje do wykonywania tego zawodu.

Faktem jest, że szybciej na tym kierunku odnajdą się osoby, którym bliżej jest do matematyki niż polskiego, natomiast tak naprawdę wszystko jest kwestią chęci do nauki. Mało tego obecnie kurs na elektryka można zrobić online. Wykłady odbywają się na nowoczesnych platformach, na których mamy kontakt z wykładowcą, można zadawać pytania, dzielić się spostrzeżeniami czy wątpliwościami. Mało tego, jeśli spóźnisz się na wykład, możesz go odsłuchać w późniejszym terminie. Kursy online dla takich zawodów jak elektryk, to opcja na przebranżowienie się bądź zdobycie nowych uprawnień, dzięki którym masz szansę na podwyżkę w pracy.

Czy warto zmieniać zawód po 30., 40. roku życia?

Zawsze warto iść do przodu. Jeśli obecna praca nie sprzyja rozwojowi i nie widać perspektyw na polepszenie sytuacji finansowej, to szkoła policealna elektryk daje szansę na zdobycie atrakcyjnego zawodu. I to od nas zależy, czy będziemy pracować dla kogoś czy dla siebie. Elektrycy są potrzebni wszędzie, w każdej branży, w większych zakładach pracy, fabrykach, sklepach, instytucjach publicznych i oczywiście w naszych domach. Perspektywy pracy są szerokie i nie ograniczają się tylko do Polski. Obecnie elektrycy specjalizują się w różnych kierunkach, a zapotrzebowanie na nich jest duże i nie zapowiada się na to, by miało się zmniejszyć.

Dobry fachowiec elektryk znajdzie pracę, bez względu na miejsce zamieszkania. Na kurs może zapisać się każdy, kto ma wykształcenie zawodowe bądź średnie- matura nie jest wymagana.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%