Zamknij

Jakie są korzyści leasingu maszyn?

09:38, 09.09.2021 | materiały partnera

Każda firma budowlana, mocno skupiająca się na rozwoju i zachowaniu konkurencyjności na rynku, musi nieustannie w siebie inwestować. W przypadku tej branży podstawą jest zakup specjalistycznych maszyn, które ceny niestety, nawet przy wyborze sprzętu używanego, są bardzo wysokie. Generuje to ogromne problemy przede wszystkim dla mniejszych przedsiębiorstw lub takich, które dopiero rozpoczynają działalność na rynku. Przeszkodę w postaci braku odpowiedniej ilości środków finansowych można jednak bardzo łatwo pokonać. Wystarczy skorzystać z leasingu, który często okazuje się świetną alternatywą dla kredytu. Dlaczego warto? Poznaj korzyści płynące z wyboru tego finansowania!

Czym jest leasing maszyn?

W Polsce leasing wielu osobom kojarzy się w zasadzie jedynie z samochodami. Jest to zrozumiałe, gdyż faktycznie to właśnie pojazdy są zdecydowanie najczęściej przedmiotem umowy. Nie oznacza to jednak, że tylko w ich przypadku finansowanie to jest korzystne. Auta cieszą się tak dużą popularnością po prostu dlatego, że dziś są podstawowym narzędziem pracy w praktycznie każdej firmy.

Leasingować można również wiele innych środków trwałych, w tym specjalistyczne maszyny, na których dziś się skupiamy. Na czym polega leasing maszyn? Wnioskujący o leasing, czyli leasingobiorca, otrzymuje zakupiony przez leasingodawcę, podmiot udzielający finansowania, sprzęt budowlany. W ramach podpisanej umowy może z niego korzystać przez cały okres jej obowiązywania, choć formalnie nie jest jego właścicielem. W ramach takiej usługi zobowiązany jest opłacać comiesięczne raty o ustalonej wcześniej wielkości.

Co dzieje się w momencie, gdy umowa dobiega końca? Leasingodawca może wykupić maszyny na własność lub po prostu oddać je leasingodawcy i na przykład zdecydować się na kolejne. Tu warto podkreślić, że firmy udzielające leasingu chętnie finansują zakup zarówno nowego, jak i używanego sprzętu budowlanego, w tym pochodzącego z zagranicy.

Dlaczego leasing maszyn jest korzystny?

Wiesz już, czym jest finansowanie w formie leasingu, ale jakie korzyści wiążą się z jego wyborem? Jest ich wiele, a pośród najważniejszych z pewnością należy wymienić:

- brak konieczności angażowania dużych środków finansowych - na rynku dostępne są oferty leasingu z zerową wpłatą wstępną, a wysokość miesięcznych rat można obniżać, np. poprzez wydłużenie czasu trwania umowy,

- możliwość wykupu maszyn budowlanych na własność, często za bardzo atrakcyjne pieniądze,

- w przypadku wyboru leasingu operacyjnego, przedsiębiorca korzysta z wielu istotnych ulg podatkowych - do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć całą ratę leasingową, czynsz inicjalny oraz opłaty eksploatacyjne (do tego dochodzi odliczenie podatku VAT),

- brak wpływu na zdolność kredytową firmy.

Wiele form rat leasingowych do wyboru

Kolejną ważną zaletą wyboru leasingu, jako formy finansowania maszyn budowlanych, jest elastyczność rat. Wiele firm decyduje się na ich równą wysokość przez cały okres obowiązywania umowy. Dostępne są jednak również raty malejące, a nawet kwartalne, a więc dopasowanie płatności do potrzeb jest wyjątkowo proste.

Do tego, co warto podkreślić, leasingobiorca może skorzystać z tzw. rat sezonowych. To świetna opcja dla firm, które najintensywniej działają tylko przez określoną część roku, np. w okresie wiosenno-letnim. W tej opcji przedsiębiorca płaci wysokie raty w „sezonie”, czyli kiedy ma najwyższe dochody, a przez resztę roku miesięczna opłata jest o wiele niższa.

Chcesz znaleźć najlepszą ofertę leasingu maszyn? Skorzystaj z kalkulatora leasingowego!

Zainteresowała Cię opcja finansowania zakupu maszyn poprzez leasing? To świetne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł rozwijać swoje przedsiębiorstwo bez konieczności posiadania ogromnych środków pieniężnych.

Musisz jednak pamiętać o tym, że oferty leasingodawców znacząco różnią się od siebie, zależnie od konkretnej firmy. Chcesz znaleźć tę najlepszą? Doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kalkulatora leasingowego, który znajdziesz na stronie https://vleasing.pl. Otrzymasz przejrzyste zestawienie atrakcyjnych, dopasowanych do potrzeb ofert. Do tego skorzystasz z pomocy ekspertów, którzy zapewnią Ci wsparcie na każdym etapie wnioskowania o finansowanie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%