Zamknij
REKLAMA

Jakie nożyczki do pazurów kota?

10.08, 22.11.2022 . Aktualizacja: 10.09, 22.11.2022
Skomentuj

Jakie nożyczki do pazurów kota?

Pazury wykształciły się u kotów, aby umożliwić im obronę w przypadku ataku, a także pomóc podczas polowania. Przydają się one jednak przede wszystkim dziko żyjącym zwierzętom, które chodząc po dworze, czy wdrapując się na drzewa, mają okazję ścierać nadmiar tkanki. Futrzaki spędzające większość czasu w mieszkaniu zazwyczaj nie mogą drapać mebli, więc ich pazury nie ulegają naturalnie procesowi skrócenia. Można oczywiście w takim wypadku zainwestować w drzewko do drapania, ale równie dobrym rozwiązaniem będzie zakup odpowiednich nożyczek do obcinania kocich pazurków.

Jak obcinać kotu pazury?

Kot ma cztery łapy, a każda z nich zakończona jest pięcioma palcami. Pazury powstają ze zrogowaciałego naskórka, są ostre i spiczaste. Domowe koty mogą je chować i wysuwać w zależności od sytuacji. Kiedy, jest spokojnie zwierzę porusza się, korzystając z miękkich opuszków. Zbliżające się niebezpieczeństwo sprawia zaś, że pokazuje pazury, aby móc skorzystać z ich obronnej funkcji.

W przypadku kotów domowych warto od młodego wieku przyzwyczajać je do regularnego obcinania pazurków. Należy to robić bardzo delikatnie przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Pamiętaj o tym, że obciąć można jedynie białe zakończenie pazurka. Nie należy przycinać jego rdzenia, ponieważ jest on unerwiony i ukrwiony. Takie działanie może dostarczyć kotu niepotrzebnego cierpienia. 

Czym się kierować przy wyborze nożyczek do pazurów?

Kupując nożyczki do obcinania kocich pazurów, trzeba mieć na uwadze kilka czynników. Części metalowe powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Najlepiej, aby miały odpowiednio wyprofilowany kształt, który pozwoli na precyzyjne obcięcie przezroczystej końcówki pazurka bez zgniatania go, czy kaleczenia. Niektóre produkty wyposażone są w specjalną zastawkę zabezpieczającą przed zbyt krótkim obcięciem. Komfort pracy  z nożyczkami zapewnia z kolei antypoślizgowy uchwyt, który doskonale leży w dłoni. Ciekawym udogodnieniem może być blokada, która pozwala przechowywać nieużywany obcinacz w pozycji zamkniętej.

Wejdź na stronę naszego sklepu, aby wyposażyć się w najwyższej jakości nożyczki do paznokci dla kota. To jednak nie jedyne, co możesz kupić, aby osłodzić życie zwierzakowi. Sklep dla psa — bigcats.pl oferuje szeroki asortyment różnorodnych produktów, które przydadzą się właścicielom małych zwierząt domowych. W ofercie znajduje się między innymi karma happy dog, czy wygodne legowiska dla czworonożnych pupili (https://bigcats.pl/legowiska-c-12.html).  
 

(Art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%