Zamknij

Zasłony w domu – 3 powody, dlaczego warto z nich korzystać

09.38, 10.08.2022 .
Skomentuj

Zasłony w domu to standardowe wyposażenie mieszkania. Są one nie tylko dekoracyjne, ale i niezwykle praktyczne. Przepiękne zasłony w salonie nadają mu charakteru, chronią nas przed wzrokiem ciekawskich przechodniów – zwłaszcza późnym wieczorem. Podobną funkcję pełnią one w sypialni czy w pokoju dziecinnym. Coraz częściej nasze okna są wyposażone w żaluzje wewnętrzne lub zewnętrzne. Mimo to większość z nas nadal wiesza przepiękne firany oraz zasłony. Dlaczego tak się dzieje?

Dekoracyjne zasłony do domu

Zasłony do domu to w pierwszej kolejności doskonała dekoracja. Za ich pomocą możesz ożywić pomieszczenie. Modny w ostatnim czasie styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem. Stosunkowo puste pomieszczenia mogą sprawiać wrażenia mało przytulnych. Zawieszając zasłony, sprawisz, że pomieszczenie stanie się cieplejsze. Znacznie przyjemniej będzie się w nim przebywało. Odpowiedni kolor lub wzór podkreśli styl pokoju i nada mu wyjątkowego charakteru. 

Komfort domowników

Zasłony na okna mają także duży wpływ na komfort domowników oraz gości. Pełnią one następujące funkcje:

  • chronią przed zbyt silnym działaniem promieni słonecznych – aczkolwiek większość z nas uwielbia przebywać na słońcu, w upalne dni może ono być męczące (zarówno podczas pracy, jak i w czasie relaksu). Zasłaniając okna zasłoną lub żaluzjami masz wpływ na wysokość temperatury w mieszkaniu;
  • gwarantują prywatność – zarówno firanki, jak i zasłony chronią nas przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów (szczególnie późnym wieczorem);
  • ochrona przed alergenami tj. kurz oraz pyłki roślin – osoby cierpiące na alergię, powinny zwracać uwagę na porę wietrzenia mieszkania. Firanki oraz zasłony ograniczają ilość alergenów dostających się do mieszkania.

Zasłony na okna wymagają właściwej pielęgnacji. Regularne pranie zasłon jest szczególnie ważne w przypadku alergików. Szeroki wybór zasłon znajdziesz online – zarówno pod względem koloru, wzoru, wielkości, jak i kroju.

Praktyczne zasłony do domu – ergonomia snu

Zasłony na okna mają także wpływ na ergonomię snu. W momencie, gdy w pomieszczeniu jest ciemno, wytwarzana jest melatonina. Ma ona wpływ na jakość naszego snu. Możesz oczywiście skorzystać z żaluzji. Niektóre osoby nie czują się jednak komfortowo w pomieszczeniu, w którym panują „egipskie ciemności”. Świetnym rozwiązaniem są zasłony, które sprawią, że w pomieszczeniu będzie panował przyjemny półmrok. Możesz także lekko podnieść żaluzje, wpuszczając odrobinę światła z zewnątrz.

Nowoczesne zasłony są niezwykle różnorodne. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie – zarówno osoby lubiące delikatne, lekkie oraz zwiewne materiały, jak i fani ciężkich, rustykalnych niezwykle ekskluzywnych materiałów, które są przepiękne, ale zazwyczaj wymagają znacznie większego nakładu pracy podczas prania oraz prasowania.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%