Zamknij

Nieruchomości deweloperskie w Gdańsku 2022 – przegląd

11:00, 08.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:01, 08.08.2022

Stolica Pomorza jest jedną z najbardziej pożądanych miejsc dla krajowych i zagranicznych inwestorów w nieruchomości. Jest też jednym z najdroższych miast wojewódzkich – ceny nowych apartamentów w Gdańsku są poniekąd wyższe, niż w Warszawie i Krakowie. Niemniej jednak oferta deweloperska jest wystarczająco bogata, by sprostać oczekiwaniom różnych grup nabywców – zarówno tych poszukujących opcji ekonomicznych, jak i inwestujących w luksusowe nieruchomości.

Z dzisiejszego przeglądu dowiesz się:

  • co jest w aktualnej ofercie gdańskich deweloperów;
  • gdzie najczęściej buduje się nowe mieszkania w Gdańsku;
  • jakie są ceny i co wyróżnia Gdańsk spośród innych miast wojewódzkich.

Gdzie się buduje nowe mieszkania

Gdańsk maksymalnie objęty jest działalnością deweloperską – zarówno centrum, jak i obrzeża miasta są perspektywicznym celem dla firm budowlanych.

W obrębie Śródmieścia, w tym na wyspach na Motławie, powstają przeważnie nieruchomości o wysokim standardzie – apartamenty inwestycyjne, lofty, kameralne kompleksy mieszkalne o rozbudowanej wewnętrznej infrastrukturze.

Dużą popularnością cieszą się również mieszkania w Oliwie – jest również uważana za prestiżową dzielnicę, zwłaszcza dzięki rozległym terenom zieleni, jakimi jest otoczona, oraz dogodnej lokalizacji i dobrej infrastrukturze. Tutaj coraz częściej powstają inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym standardzie, takie jak kompleks wielorodzinny Atrium Oliwa.

Najwięcej tradycyjnych osiedli wielorodzinnych powstaje obecnie w takich dzielnicach, jak Jasień, Piecki-Migowo, Ujeścisko-Łostowice, Orunia Górna. Realizowane tu nieruchomości wyróżniają się stosunkową przystępnością cenową – stawka jednak w dużym stopniu zależy od standardu i dodatkowych udogodnień.

Co się buduje

W ofercie inwestycji deweloperskich w Gdańsku znajdziemy dużo różnorodnych projektów. Są to zarówno nieruchomości z górnej półki cenowej, jak i przystępniejsze lokale.

Największą grupę stanowią osiedla wielorodzinne – realizowane etapowo bądź też składające się z kilku bloków mieszkalnych, wyposażone w towarzyszącą infrastrukturę oraz duży przynależny teren. Mogą być wykonane w stylu wielkomiejskim i wyróżniać się wysoką zabudową, albo też posiadać bardziej kameralny charakter i wysokość do 3-4 kondygnacji. Przykładem tego typu inwestycji może być Osiedle Murapol Ambro realizowane przez ogólnopolskiego dewelopera Murapol i położone w otulinie zieleni w obrębie gdańskiej dzielnicy Ujeścisko Łostowice.

W kameralnych dzielnicach Gdańska oraz na przedmieściach realizuje się też dość dużo inwestycji jednorodzinnych – są to kompleksy domów o zabudowie szeregowej i bliźniaczej bądź też inwestycje o charakterze łączonym, zawierające zarówno lokale jednorodzinne, jak i mieszkania zaprojektowane w segmentach.

Gdańsk może poszczycić się bardzo szeroką ofertą inwestycji klasy premium. Są to kompleksy apartamentów ulokowane w okolicach centrum (w tym w obrębie Starego Miasta), inwestycje mixed-use łączące w sobie część mieszkalną, usługową, rozrywkową, biznesową i in., odrestaurowane kamienice i tereny poprzemysłowe. Tego typu kompleksy są bardzo często dostosowywane do potrzeb inwestorów w nieruchomości, czyli wyposażane w wysokiej klasy infrastrukturę, jakiej nie znajdziemy na zwykłych osiedlach, oraz objęte specjalną obsługą.

Gdańsk staje się coraz bardziej luksusowy?

Reputacja Gdańska jako jednego z najdroższych miast wojewódzkich potwierdza się z roku na rok – obecnie ceny nowych mieszkań są prawie na poziomie warszawskich, a niektóre stawki nawet przekraczają stołeczne. Gdański rynek jest rozwijany przeważnie przez regionalnych deweloperów, którzy bardzo dokładnie opracują każdy z sektorów i potrafią sprostać wymaganiom wszystkich grup odbiorców. W Gdańsku realizuje się bardzo dużo inwestycji przewidujących rewitalizację zabytkowych budynków lub byłych obiektów przemysłowych, osiedli wykonanych w kluczu budownictwa ekologicznego oraz innowacyjnych typów nieruchomości.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%