Zamknij

Dlaczego warto regularnie samodzielnie się badać?

15:39, 01.08.2022 | .
Skomentuj

Dlaczego warto regularnie samodzielnie się badać?

Profilaktyka jest chyba najlepszą bronią w walce z dolegliwościami i schorzeniami różnego rodzaju. Zapewne wiele razy wcześniej już to słyszałeś. Może wydaje się to wyświechtanym frazesem, ale tak jest w rzeczywistości. Tylko regularne badania i dbanie o siebie pozwoli ci żyć długo w zdrowiu. Jednym z narzędzi są domowe testy diagnostyczne.

Myślisz sobie, że znasz ludzi, którzy są zdrowi, mimo że nigdy nie chodzą do lekarza. Może i masz rację, ale ile znasz też osób, które się nie badają i nagle okazuje się, że cierpią na poważną chorobę, która po cichu wyniszczała ich przez lata nie dając żadnych objawów.

Dlatego lekarze różnych specjalizacji w kółko i do znudzenia powtarzają, aby badać się regularnie. W tym wykonywać wskazane dla odpowiedniej grupy wiekowej badania, jak morfologia krwi, cytologia czy mammografia. 

Testy diagnostyczne – warto pamiętać!

Od pewnego czasu możesz jeszcze dodatkowo zadbać o swoje zdrowie, a tym samym życie. Umożliwią ci to testy do samokontroli. Możesz je zakupić w aptekach, ale nie tylko. Są one bowiem dostępne, w zależności od rodzaju testu oczywiście, także w drogeriach czy sklepach spożywczych nawet. Wiarygodne i certyfikowane testy diagnostyczne znaleźć można również w sklepach internetowych, na przykład na stronie https://samsiezbadaj.pl/

Dzięki tego rodzaju narzędziu diagnostycznym możesz nie tylko sprawdzić, czy jesteś w ciąży, ale przede wszystkim potwierdzić bądź też nie choroby nowotworowe, obecność COVID-19 czy wirusa HIV, ale także różnego rodzaju infekcje intymne. Zastanawiasz się, czy masz problemy z nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy? Sprawdź to również w domu! 

Nie musisz już wcale stać w długich kolejkach do lekarza pierwszego kontaktu, aby otrzymać skierowanie na badanie. Część z tych badań możesz wykonać już samodzielni w domu dzięki wyżej wskazanym testom diagnostycznym. Wybór testów do samodzielnego wykonania jest obecnie naprawdę duży. Trzeba tylko zawsze sprawdzać, czy testy, które się chce kupić mają odpowiednie atesty i certyfikaty Unii Europejskiej, ale również i polskie ISO. 

Zdrowie i życie mamy tylko jedno – to również wyświechtany frazes, ale jakże prawdziwy. Większość z nas wybiera się do lekarza dopiero w momencie, gdy już faktycznie coś nam dolega. Tymczasem wielu chorób dałoby się uniknąć, gdybyśmy na czas zareagowali. Dlatego warto pamiętać o wskazanych badaniach dla swojego przedziału wiekowego i nie uciekać przed nimi. Testy, choćby z samsiezbadaj.pl czy apteki, mogą tylko ci pomóc w dbaniu o siebie, a co za tym idzie – swoich najbliższych. 

Dlaczego zatem regularnie warto się samodzielnie badać? Podsumowując, można powiedzieć tak. Samodzielne badanie się nie było jeszcze takie proste! Wykorzystaj to i pomyśl o swoim zdrowiu. Boisz się wykonać test na HIV w klinice – zrób to sam w zaciszu własnego domu. Nie uciekaj przed swoimi strachami. Teraz masz wreszcie okazję, by w bezpieczny i komfortowy sposób samodzielnie i skutecznie zadbać o swoje życie. Przemyśl to, bo naprawdę warto!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%