Zamknij

Sposoby na puszące się włosy – jak je ujarzmić?

art. sponsorowany + 12:12, 21.01.2025 Aktualizacja: 12:13, 21.01.2025

Dowiedz się, co robić, gdy włosy się puszą! Poznaj przyczyny porowatości, jak wilgoć wpływa na włosy oraz skuteczne metody na wygładzenie kosmyków

Czasami wystarczy odrobinę wilgoci w powietrzu, aby Twoje włosy zaczęły się niekontrolowanie puszyć  Przyczyną tego zjawiska jest porowatość włosów, która sprawia, że błyskawicznie wchłaniają wilgoć z otoczenia. Może być ona efektem naturalnej budowy włosów lub wynikiem uszkodzeń spowodowanych stylizacją termiczną, zabiegami chemicznymi lub brakiem odpowiedniej pielęgnacji.

Jeśli Twoje włosy tracą gładkość i blask, warto zapisać się w salon fryzjerski FastlineStudio - Warszawa, gdzie specjaliści dobiorą odpowiednie terapie regeneracyjne, które odbudują strukturę włosów i przywrócą im naturalną ochronę. Zaufaj ekspertom i ciesz się zdrowymi, lśniącymi włosami!

Porowatość naturalna czy nabyta

Porowatość łatwo pochłaniają i tracą wilgoć, co wynika ze specyficznej struktury zewnętrznej. Uszkodzona kutykula nie stanowi wystarczającej bariery ochronnej przed tymi procesami. 

Przyczyny porowatości mogą być:

  • Naturalne – włosy kręcone i falowane mają w miejscach skrętów mniej szczelną strukturę, co sprzyja ich porowatości.  
  • Nabyte – regularne stosowanie wysokiej temperatury, chemiczne zabiegi, nieodpowiednia pielęgnacja lub suche powietrze mogą prowadzić do osłabienia struktury włosów. 

Test na porowatość

Chcesz sprawdzić, czy Twoje pasemki są porowate? Wykonaj prosty test wody. Włóż pojedynczy włos do szklanki wody. Jeśli włos unosi się na powierzchni lub powoli nasiąka wodą, porowatość jest niska. Natomiast jeśli szybko tonie, oznacza to, że włosy mają wysoką porowatość.  

Jaki wpływ ma wilgotność?

Wilgotne powietrze szczególnie niekorzystnie wpływa na pasemki porowate, które wchłaniają wodę w sposób nierównomierny. W efekcie fryzura traci kształt, a na głowie tworzy się niepożądana „chmurka” z odstających kosmyków.

Dobrze chroniona kutykula, zabezpieczona lipidową warstwą, pomaga utrzymać włosy w dobrej kondycji. Takie włosy są bardziej odporne na działanie wilgoci – pozostają gładkie w deszczowe dni i nie przesuszają się w pomieszczeniach z suchym powietrzem.  

Jak zapobiec puszeniu się?

Aby zminimalizować problem, należy stworzyć na powierzchni włosów warstwę ochronną, która zapobiega utracie wilgoci oraz chroni je przed wpływem czynników zewnętrznych. 

AD_4nXe6pnhNtBWPYHu7BZISQNHslqsTsfwu4j1t5J8MuGZV2hex-TH34xmjR46ZAfP0UmGopfn6tP1Yn_gyK5trlqzW628as_NvjJMlNKdA1EZAcLVw71PVJOmd6L1YTsf5XE5ow7Pe?key=i90yE-wNN9vuBe_kwSFJHadu 

Czy można poprawić wygląd od razu?

Tak, jeśli zależy Ci na szybkim efekcie, możesz zastosować odpowiednie szampony, odżywki i produkty bez spłukiwania. Jednak trwałe rozwiązanie wymaga serii zabiegów regenerujących, które odbudowują strukturę włosa, nawilżają je i poprawiają stan skóry głowy.  

Profesjonalna pielęgnacja w salonie

Zabiegi regeneracyjne w salonie to skuteczny sposób na poprawę kondycji włosów. W Fast Line Studio specjaliści dobiorą odpowiednie terapie do Twoich potrzeb, a także polecą produkty do domowej pielęgnacji, które pomogą podtrzymać efekt.

Puszenie się włosów to efekt utraty ich naturalnych właściwości ochronnych. Bez względu na to, czy problem wynika z porowatości naturalnej, czy zniszczeń, rozwiązaniem jest odbudowa kutykuli i regularna pielęgnacja. Profesjonalne zabiegi, jak te oferowane w Fast Line Studio, to najlepszy sposób na przywrócenie włosom zdrowia, blasku i gładkości. 

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%