Zamknij

Jak dbać o włosy w sezonie zimowym, by były zdrowe, piękne i nie wypadały?

09:35, 28.11.2023 . Aktualizacja: 10:27, 28.11.2023
Skomentuj

Zimą na włosy czeka wiele zagrożeń, mających skutek w osłabionych, przesuszonych, łamliwych i wypadających pasmach. Poniżej dowiesz się, co zrobić by zimą i po zimie nie martwić się wypadaniem.

Włosy w sezonie zimowym - jakie czyhają na nie zagrożenia?

Jesień i zima są porami roku, w których zdecydowanie brakuje nam promieni słonecznych. Zamiast tego pogoda funduje nam skoki temperatury, częste zmiany ciśnienia i wilgotności powietrza, kontakt z nakryciami głowy oraz suchym powietrzem we wnętrzach ogrzewanych. Zimą potrzeby włosów są zdecydowanie odmienne od potrzeb, które pojawiają się w ciepłych miesiącach. Zimą warto unikać takich czynników, jak brak ochrony przed gwałtownymi zmianami temperatur oraz wilgotności powietrza. Postaraj się, aby te zmiany były łagodne i wolne. Wybieraj nakrycia głowy, które jak najmniej ścieśniają włosy. Zwróć uwagę na temperaturę wody, w której myjesz włosy, nie powinna być zbyt ciepła nawet wtedy, gdy chcesz się rozgrzać.

Jaka pielęgnacja, by zimą włosy nie wypadały?

Podstawą działań, zapobiegających wypadaniu włosów zimą oraz po zimie jest ich ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi, związana z doborem odpowiedniego nakrycia głowy, unikanie częstych i szybkich zmian temperatur. Bardzo ważne jest częste nawilżanie. Skorzystaj z rady doświadczonej trycholog Gdańsk i nawilżaj włosy intensywnie działającym kosmetykiem po każdym umyciu. Warto wyposażyć się w preparat, zawierający drogocenne olejki i aplikować go szczególnie na końcówki pomiędzy myciami. Nie zapomnij również używać regenerująco-nawilżającej maski na włosy, którą aplikuj minimum raz w tygodniu. 

Jak zadbać o zdrowie włosów zimą, by nie były zmatowiałe i wypadające?

Rutyna pielęgnacyjna na włosy zimą jest szczególnie ważna dla ich bieżącej i przyszłościowej kondycji Włosy, narażone na przesuszenie, wpływ ekstremalnie wysokiej. Dla zdrowego wyglądu włosów bardzo istotne jest odżywienie od wewnątrz, zadbaj zatem o zdrową dietę, suplementację oraz naturalne preparaty pielęgnacyjne, zapewniające wysoki poziom nawilżenia. Możesz stosować kosmetyki ochronne, dzięki którym Twoje włosy będą zdecydowanie mniej podatne na uszkodzenie i przesuszenie, prowadzące do łamliwości i wypadania. Zwróć uwagę na swoją odzież, gumki i spinki do włosów, akcesoria, takie jak szalik lub komin. Czy wśród nich są produkty, które obciążają włosy, wywołują dyskomfort swędzenie? Jeśli tak, mogą one niekorzystnie działać na włosy, prowokując je do mechanizmów obronnych. 

Co warto zrobić dodatkowo, by zachować zdrowie włosów zimą?

Jeśli nie masz pewności, jaka pielęgnacja zimą będzie odpowiednia lub mimo stosowanego nawilżenia włosy wciąż matowieją i wypadają warto skorzystać z konsultacji trychologicznej. W gabinecie trycholog przeprowadzi wywiad, wykona komputerową diagnostykę struktury i kondycji włosów oraz dopasuje plan kuracji na najbliższe miesiące. Pamiętaj, by przed wyjściem na stok narciarski spiąć włosy w kucyk lub warkocz o luźnym splocie. Zastosuj zaawansowaną pielęgnację kosmetykami profesjonalnymi, dzięki którym rzeczywiście poczujesz różnicę i zauważysz efekt w postaci zdrowo wyglądających włosów. Dodatkowo warto dbać o łagodne zmiany temperatur i nawilżać powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%