Zamknij

Jak się przygotować do podróży z niemowlakiem jesienią i zimą?

09:43, 16.11.2023 . Aktualizacja: 09:43, 16.11.2023
Skomentuj materiały partnera materiały partnera

Jesień i zima wymuszają na rodzicach szczególną dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pociech. Dotyczy to nie tylko zwykłego spaceru w gondoli lub nosidełku, ale i podróży samochodem do sklepu czy domu dziadków. Sprawdź, o czym bezwzględnie trzeba pamiętać, przewożąc dziecko samochodem w tym okresie!

Fotelik dziecięcy

O tym, że fotelik stanowi obowiązkowy element wyposażenia auta, w którym podróżuje dziecko, nie trzeba nikogo przekonywać. Jeszcze zanim maluszek pojawi się na świecie, kupujemy ten produkt w sprawdzonym sklepie dziecięcym, gdzie z reguły to sprzedawcy sugerują nam, na który fotelik powinniśmy postawić. W momencie, gdy doradca klienta dokonuje przymiarek fotela dziecięcego w Twoim pojeździe, masz szansę skorzystać z bezpłatnego instruktażu. Wykorzystaj ten czas i – mówiąc wprost – naucz się raz a dobrze prawidłowego montażu. W końcu przed każdą podróżą konieczne jest upewnienie się, czy fotelik samochodowy jest poprawnie zamontowany oraz czy dziecko jest w nim prawidłowo zapięte.

 

Śpiworek / okrycie do fotelika samochodowego

Nadal nie wszyscy rodzice są świadomi tego, że ubranie niemowlaka w ciepłą kurtkę i przewożenie go w foteliku, jest złym pomysłem. Dlaczego? Otóż gruba warstwa puchowej kurteczki czy płaszczyka powoduje, że pasy fotelika nie są wystarczająco dociśnięte do ciała dziecka. Ponadto z reguły tego typu okrycia wierzchnie wykończone są śliskim materiałem, z kolei to może spowodować, że maluszek w razie nagłego hamowania, będzie się „ślizgać”. Dlatego też konieczne jest wyposażenie się w specjalny otulacz do fotelika samochodowego (jesień) i/lub śpiworek do fotelika samochodowego (na zimę). Takie artykuły nie tylko zapewnią niemowlakowi optymalny komfort termiczny, ale i bezpieczeństwo (ze względu na otwory na pasy, antypoślizgową powierzchnię na plecach czy krój umożliwiający na pociągnięcie tylnej części otulacza na górną część fotelika samochodowego).

 

Akcesoria do podróży z niemowlakiem

Zastanawiasz się, w co poza fotelikiem, otulaczem / śpiworkiem warto wyposażyć się, przewożąc dziecko w samochodzie jesienno-zimowa porą? Jest kilka rzeczy, które możesz rozważyć. I choć ich obecność w pojeździe nie jest obligatoryjna, tak zwiększy zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort podróżowania, a także sprawi, że wycieczki będą dla Twojej pociechy przyjemne. Jeśli zależy Ci na tym, o czym teraz wspomnieliśmy, to zwróć uwagę na następujące artykuły:

  • folię przeciwdeszczową do fotelika dziecięcego,
  • termoaktywną wkładkę (np. z wełny) do fotelika 0-13 kg,
  • lusterko do obserwacji dziecka,
  • ochronną matę pod fotelik samochodowy,
  • osłonę przeciwsłoneczną.
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%