Zamknij

Jak ładować samochód hybrydowy?

16:25, 01.10.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16:25, 01.10.2023
Skomentuj materiały partnera materiały partnera

Auta z napędem hybrydowym są bardzo popularne na polskich drogach. Korzystające także z silnika spalinowego, pomagają zadbać o środowisko naturalne. To w końcu dzięki nim można cieszyć się czystym powietrzem każdego dnia. Wiele osób uważa jednak, że tego typu samochody nie są dla nich, ponieważ nie mają ich gdzie ładować. Oto kilka aspektów, jakie warto poznać, jeżeli ktoś patrzy pożądliwym okiem na auta, jakie posiadają napęd hybrydowy.

Jak należy ładować samochód hybrydowy?

Właściwie to należałoby zadać sobie pytanie czy auto hybrydowe trzeba ładować? Okazuje się, że na to pytanie można odpowiedzieć na dwa sposoby - i tak i nie. Są bowiem takie pojazdy, które mają nie tylko silnik spalinowy, ale hybrydowy, którego w ogóle nie trzeba ładować. Co więcej, brak gniazdka sprawia, że nie ma możliwości ładowania zewnętrznego tego typu pojazdów. Toyota Prius lub CH-R są właśnie tego typu samochodami.

Jednak nie wszystkie auta zapewniają takie wygody. Niektóre samochody hybrydowe typu plug-in należy ładować. Inaczej auta nie będzie można wykorzystać w trybie elektrycznym. Nie trzeba jednak z obawą patrzeć na miejsca, gdzie będzie można się naładować. Wystarczy tylko wejść na https://mapaladowania.pl/blog/hybrydy-typu-plug-in/, aby przekonać się, że takich punktów ładowania jest naprawdę dużo. Można znaleźć je w wielu miejscach, np. przy centrach handlowych, na stacjach benzynowych, itd. Nikt więc nie będzie miał problemu z tym, aby znaleźć dla siebie miejsce, aby podłączyć się do zewnętrznego źródła prądu.

Czy szybko można naładować silnik elektryczny?

Może jeszcze kilka, kilkanaście lat temu nikt nie chciał słyszeć o samochodach hybrydowych, ponieważ ładowanie baterii trwało bardzo długo. Nawet do ośmiu godzin jednym ciągiem. Kto ma tyle czasu, aby pozostawiać swoje auto i nie móc z niego korzystać. W szczególności mowa tu o osobach, jakie znajdują się "w trasie".

Nie można jednak zapomnieć o tym, że technologia idzie do przodu. Teraz silniki elektryczne można do pełna naładować już w ciągu dwóch lub trzech godzin. Do pełna! Jest to optymalna ilość czasu, która pozwoli udać się np. do centrum handlowego na zakupy. W tym czasie auto hybrydowe będzie spokojnie oczekiwało na parkingu korzystając z możliwości zdobycia dodatkowej, potrzebnej energii elektrycznej.

Ciągły rozwój infrastruktury sprawia, że samochody z napędem elektrycznym można ładować wszędzie. Fakt, ładowarkę można kupić do własnego domu. Jednak nie każdy ma taką możliwość. Za to można korzystać z punktów, jakie można znaleźć w wielu miejscach.

Samochody elektryczne ładuje się praktycznie tak samo, jak tankuje paliwo. Wystarczy tylko sięgnąć po kabel od "dystrybutora" i podłączyć do go odpowiedniego miejsca, jakie na ogół zasłonięte jest klapką. Punkty z możliwością ładowania zyskują na popularności w ostatnich czasach.

Samochód hybrydowy - jakie ma zalety?

Oprócz tego, że bez trudu można znaleźć punkty ładowania, za zakupem tego typu pojazdów przemawia także wiele innych korzyści. Jedną z zalet jest niższe zużycie paliwa. Do tak niskiego zużycia paliwa dochodzi dzięki temu, że część trasy będzie pokonywać się przy pomocy napędu hybrydowego. Odzyskiwanie energii podczas hamowania, dzięki zjawisku rekuperacji sprawia, że baterie w samochodzie momentalnie się doładowują. Dzięki temu wydajność silnika elektrycznego zwiększy się.

Wśród innych zalet tego typu samochodu można także wymienić niższą awaryjność. Przede wszystkim można jednak zadbać o środowisko, ponieważ ma się do czynienia z niższą emisją spalin.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%