Zamknij

Jak urządzić mieszkanie w kamienicy?

15:23, 27.09.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:23, 27.09.2023
Skomentuj materiały partnera materiały partnera

Lokale mieszkalne w kamienicach są dziś niezwykle pożądanym miejscem do życia. Nowo powstałe mieszkania, pachnące jeszcze farbą nie wszystkich nas przekonują. Zaliczasz się do grona osób, którzy postawili na tytułowe mieszkanie w kamienicy? Szukasz pomysłów na jego gustowną aranżację? Jesteś w dobrym miejscu!

Mieszkanie w kamienicy – co w nim pozostawić i zaakcentować?

Wnętrza kamienic zdecydowanie różnią się od nowo powstałych mieszkań. Posiadają wiele charakterystycznych elementów z przeszłości, które czynią je wyjątkowymi, dlatego nie warto z nich rezygnować. Doskonałym przykładem jest wysoki sufit, który umożliwia budowę antresoli, duże okna, stary parkiet czy sztukaterie na ścianach i sufitach. Na szczególną uwagę zasługuje opcja odsłonięcia starych cegieł spod warstwy tynku, a nierzadko także drewnianych belek. Wszystko to otwiera drogę do swobodnej aranżacji przestrzeni. Maksymalnie oryginalnej i z niepowtarzalnym klimatem.

Przeczytaj także: Ściany z cegieł w salonie – porady i inspiracje

Aranżacja mieszkania w kamienicy – jaki styl wybrać?

Zastanawiasz się, który styl będzie odpowiedni do wnętrza w kamienicy, zakładając zachowanie czy też wyeksponowanie wymienionych wyżej „skarbów”? Wszystko zależy od Twoich preferencji. Ustal więc na początku, w jakich wnętrzach czujesz się najlepiej. Jeśli są to wnętrza jasne i uporządkowane, to powinieneś rozważyć następujące style aranżacyjne: minimalistyczny, skandynawski, francuski, glamour. Jeżeli jest wręcz przeciwnie – bardziej przemawiają do Ciebie aranżacje ciemne lub oparte na zaskakujących połączeniach różnych koncepcji, to prawdopodobnie estetyka industrialna lub eklektyczna jest tym, czego szukasz.

Najlepsze pomysły na mieszkanie w kamienicy – gdzie ich szukać?

Aranżacja mieszkania w kamienicy nie musi być trudna ani kosztowna. Oczywiście możesz zlecić to zadanie pracowni projektowej, która nie tylko przygotuje dla Ciebie unikalną propozycje, ale i w przypadku wyboru pakietu pod klucz wcieli ją w życie. Wtedy Ty obserwujesz i kontrolujesz całe przedsięwzięcie. Plan idealny, czyż nie? Nie każdego jednak stać na taki wydatek. Wówczas pozostaje samodzielne opracowanie planu i przeprowadzenie remontu z pomocą fachowców. Otwórz się na możliwości, jakie stwarzają media społecznościowe, zwłaszcza Pinterest, który skupia się na treściach graficznych. Nie brakuje tam inspiracje z branży modowej, kulinarnej czy właśnie – wnętrzarskiej!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

LindaLinda

0 0

Też mieszkam w kamienicy ale jak się wprowadzałam to było urządzone. jedynie sofę z gala collezione zamówiłam, bo ta co była totalnie jakoś mi nie pasowała do reszty wystroju. 12:52, 29.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%