Zamknij

Zatrzaśnięte drzwi samochodu – jak bezpiecznie dostać się do własnego auta?

12:26, 15.09.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:27, 15.09.2023
materiał partnera materiał partnera

Chwila nieuwagi kierowcy podczas wysiadania z pojazdu i może przytrafić się sytuacja, w której kluczyki zostaną zatrzaśnięte wewnątrz auta. Drzwi samochodu są zamknięte, a bez użycia zapasowych kluczy nie ma mowy o ich otworzeniu – dalej zatem nie da się nigdzie więcej pojechać. Wbrew pozorom nie jest to sytuacja bardzo sporadyczna, a ślusarze stale przyjeżdżają do wykonania tego rodzaju zleceń. Co zrobić, gdy i nam przytrafi się zatrzaśnięcie drzwi samochodu i pozostawienie kluczyków w pojeździe?  

Co zrobić, gdy nie możemy dostać się do własnego auta? 

Nie da się zaprzeczyć, że każdemu kierowcy zdarzyć się mogą różne stresujące sytuacje, które często wynikają z pośpiechu lub tymczasowego roztargnienia. Dosyć częstym przypadkiem jest zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz pojazdu, pozostawiając je czy to na siedzeniu czy w bagażniku. Jeśli mamy w zanadrzu drugi komplet kluczy – jesteśmy uratowani. Co jednak, gdy nie możemy dostać się do auta i znajdujemy się daleko od domu, a pilnie musimy skorzystać z samochodu? W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie pomocy specjalistów, najlepiej dostępnych od ręki. Łatwo ich znaleźć wpisując w Internecie interesujące nas hasło i lokalizację np. awaryjne otwieranie samochodu Gdańsk. Część firm oferujących tego rodzaju usługę prowadzi działalność niemal przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu, w tym także w święta!  

Awaryjne otwieranie samochodu – czego nie warto robić? 

Przede wszystkim pamiętać należy, że stres i nerwy nie są najlepszymi doradcami, dlatego gdy zatrzaśniemy kluczyki w aucie, a nie znajdują się w niej inne osoby, dla których zamknięcie w pojeździe mogłoby oznaczać zagrożenie życia (np. dzieci śpiące w samochodzie przy bardzo wysokich temperaturach zewnętrznych) unikać należy samodzielnego dostawania się do pojazdu za pomocą wybicia szyby. Rozwiązanie to mogłoby doprowadzić do pokaleczenia, trudności z pozbieraniem odłamków szkła, a także kosztownych napraw. Podobnie sytuacja wygląda z otwieraniem samochodu z użyciem np. śrubokręta lub innych narzędzi, gdyż w ten sposób można uszkodzić mechanizm zamkowy oraz karoserię, a tym samym przyczynić się do powstania uszkodzeń, których naprawa może sporo kosztować.  

Powierz awaryjne otwieranie samochodu fachowcom!  

W większości sytuacji nienajlepszym rozwiązaniem jest samodzielne otwieranie samochodu w przypadku zatrzaśnięcia drzwi. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalnego ślusarza, który posiada wiedzę, doświadczenie i precyzyjne narzędzia, dzięki czemu bez problemu, w bezinwazyjny sposób zrealizuje awaryjne otwieranie samochodu. Na stronie firmy Pogotowie zamkowe Gdańsk: https://www.pogotowie-zamkowe-gdansk-24h.pl/znajdziesz ofertę tego rodzaju usług ślusarskich w wykonaniu najlepszych specjalistów od otwierania zamków samochodowych bez użycia klucza. Możesz liczyć na realizację zlecenia w sposób bezpieczny i bezszkodowy. To najlepszy sposób na uporanie się z problemem zatrzaśniętych drzwi w aucie!  

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%