Zamknij

Ich muzykę pokochał cały świat! Największe filmowe hity w Ergo Arenie

09:00, 14.09.2023 .
Skomentuj Fot. materiały organizatora Fot. materiały organizatora

Już 7 października w ERGO ARENIE na granicy Gdańska i Sopotu odbędzie się wyjątkowy koncert, który z pewnością zachwyci wszystkich miłośników kina - „Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams”. To spektakularne wydarzenie, łączące muzykę najsłynniejszych kompozytorów globu. Znakomici artyści z całego świata – orkiestra symfoniczna, chór oraz soliści stworzą zjawiskową atmosferę, która przeniesie widzów w niezwykły, filmowy świat.

Kolejna edycja, nowy repertuar!

Fot. materiały organizatora
Usłyszymy największe utwory filmowe stworzone przez wybitne postaci: Hansa Zimmera, Ennio Morricone i Johna Williamsa. Unikatowe hity z filmowych arcydzieł takich jak: „Król Lew”, „Harry Potter”, „Gladiator”, „Gwiezdne Wojny”, „Piraci z Karaibów”, „Dawno temu w Ameryce”, „Nienawistna Ósemka”, „Lista Schindlera” czy „Szczęki” sprawią, że ten wspaniały koncert pozostanie na długo w pamięci każdego konesera.

Fot. materiały organizatora

„Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams” to projekt, który oddaje hołd tym wspaniałym kompozytorom. Każdy z nich zapisał się złotymi zgłoskami w historii muzyki oraz kinematografii, a tworzona przez nich muzyka na zawsze pozostanie w sercach milionów osób. W sumie stworzyli ścieżki dźwiękowe do około 1000 filmowych produkcji. Zebrali mnóstwo nagród, w tym najsłynniejsze: Oscary, Złote Globy czy Grammy.

Fot. materiały organizatora

Na takim wydarzeniu nie powinno zabraknąć żadnego fana muzyki!

Najsłynniejsi kompozytorzy

Hans Florian Zimmer

(ur. 12 września 1957 we Frankfurcie nad Menem)
 

– niemiecki kompozytor muzyki filmowej pochodzenia żydowskiego, zdobywca dwóch Oscarów za ścieżki dźwiękowe do filmów Król lew (1995) oraz Diuna (2021) i dwóch Nagród Grammy za muzykę do filmów Karmazynowy przypływ (1996) i Mroczny Rycerz (2008). Przez blisko trzydzieści lat napisał muzykę do ponad 120 filmów.
 

Ennio Morricone

(ur. 10 listopada 1928 w Rzymie, zm. 6 lipca 2020 tamże)
 

 – włoski kompozytor i dyrygent. Był autorem muzyki do ponad 500 filmów. Ponad 40 z napisanych przez niego ścieżek dźwiękowych zdobyło najważniejsze nagrody w kategoriach związanych z muzyką filmową. W roku 2007 Amerykańska Akademia Filmowa przyznała mu honorowego Oscara za całokształt twórczości. W 2016 roku otrzymał Oscara za muzykę do filmu Nienawistna ósemka (2015). Komponował od 1946 roku. Do 2016 roku sprzedano ponad 70 milionów płyt z jego muzyką.
 

John Towner Williams

(ur. 8 lutego 1932 w Nowym Jorku)
 

– amerykański kompozytor, głównie muzyki filmowej, dyrygent i pianista. Stworzył muzykę do ponad stu filmów. W początkach swojej działalności tworzył głównie muzykę do filmów telewizyjnych. Później pojawiło się wiele produkcji, do których Williams skomponował muzykę m.in. Szczęki, a następnie Gwiezdne wojny. Napisał także muzykę do trzech pierwszych części ekranizacji książek o Harrym Potterze. Otrzymał 53 nominacje do Oscara, a laureatem tej nagrody został pięciokrotnie (za muzykę do filmów: Lista Schindlera, Szczęki, E.T., Gwiezdne wojny, część IV: Nowa nadzieja oraz adaptację musicalu Skrzypek na dachu). Otrzymał także wiele innych prestiżowych nagród, m.in. Saturna oraz dwadzieścia cztery statuetki Grammy, cztery Złote Globy czy siedem nagród BAFTA. W 2009 został odznaczony przez ówczesnego prezydenta Baracka Obamę Narodowym Medalem Sztuki. Podczas swojej kariery wielokrotnie współpracował z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną.

 

(Źródło: Wikipedia)

Bilety: kliknij i sprawdź.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%