Zamknij

Czy można naprawić okno plastikowe?

15:28, 23.05.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 15:28, 23.05.2023
freepik.com freepik.com

Zakup nowej stolarki okiennej to niemały wydatek; nic więc dziwnego, że o posiadane już okna chcemy dbać jak najlepiej! Zgodnie z obietnicami producentów, okno plastikowe dobrej jakości może nam służyć, przy odpowiedniej konserwacji, nawet przez 40 lat! W tym czasie mogą się jednak zdarzyć różne sytuacje — pęknięcia, nieszczelności czy rozregulowanie się okien nie należą do rzadkości. Z jakimi problemami możemy sobie poradzić, a w przypadku których — niezbędna będzie wymiana stolarki?

Warto naprawiać okna!

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wysokiej jakości okna od Medrus Warszawa — bez dwóch zdań nie powinniśmy pozbywać się ich przy pierwszej poważniejszej usterce. Możliwe, że z trapiącymi je problemami poradzi sobie doświadczony fachowiec, a w przypadku niektórych uszkodzeń — nawet i my sami!

Szczególnie że dobre okna PCV to prawdziwa inwestycja. Gwarantują nam dobrą trwałość i odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne; przede wszystkim jednak chronią nas przed hałasem pobliskich ulic oraz ucieczką ciepła z mieszkania! Ta ostatnia funkcja może zapewnić nam nie tylko poczucie komfortu w zimowe wieczory, ale również — niższe rachunki za ogrzewanie. Nie warto z tych korzyści rezygnować!

Jak zadbać o nasze okno?

By nasze okna spełniały swoje zadania przez długie lata, musimy o nie dobrze dbać. W jaki sposób? Regularne mycie okien to jedynie podstawa — powinniśmy poświęcić także trochę czasu na dokładne przeczyszczenie uszczelek z osadzających się zanieczyszczeń, smarowanie okuć i uszczelek oraz regulację nieszczelności — tych po bokach okna, jak i tych pomiędzy ramą a parapetem.

Jakie usterki możemy naprawić?

Staranna pielęgnacja okna to pierwszy krok na drodze do „długowieczności” domowej stolarki. Co jednak gdy przytrafi nam się większa lub mniejsza usterka? Nie musimy się martwić na zapas — z wieloma z nich jesteśmy w stanie sobie poradzić, czy to samemu, czy przy wsparciu, jakie oferuje m.in. serwis okien Medrus.

Znaczna część problemów trapiących nasze okna to zwykłe nieszczelności. Wynikają one z reguły z uszkodzenia lub rozregulowania okiennych uszczelek i okuć — tak się składa, że te części możemy stosunkowo łatwo wymienić! A nieraz rozwiązaniem będzie po prostu ich wyregulowanie. Wykorzystując jedynie domowe narzędzia możemy również zająć się wymianą klamek, regulacją zaczepów oraz podniesieniem skrzydeł okna.

Poważniejsze problemy będą już wymagać fachowej pomocy. Mowa tu m.in. o głębokich uszkodzeniach ramy i pęknięciach szyby. W takich przypadkach profesjonalny serwis okien spróbuje zająć się renowacją okna - być może zakup nowego okna nie będzie konieczny, bo wystarczy wymiana jednej z szyb?

Kiedy wymiana okna będzie konieczna?

Nie wszystkie jednak usterki jesteśmy w stanie naprawić — nawet jeśli powierzymy nasze okno najlepszemu serwisowi. Szyby, rama okna czy jego profile mogą być uszkodzone na tyle głęboko, że nie będziemy mieli innego wyjścia — konieczna będzie wizyta w sklepie z oknami! Przedtem warto jednak poprosić fachowca o oględziny i ocenę uszkodzeń; być może nasze okno da się jeszcze uratować!

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%