Zamknij

Huczne otwarcie PINTA Sopot! Z kranów poleją się klasyki i absolutne nowości z Browaru PINTA

09:00, 24.04.2023 .
Skomentuj Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Jest browar, który powstał z marzeń o dobrym piwie i pub, który połączył rzemieślnicze piwa z zamiłowaniem do podróży. Od kwietnia 2023 roku ich kolejną przystanią jest Sopot.

Niektórzy uznali to za żart, ale 1 kwietnia w pasażu Sopot Centrum naprawdę rozpoczął działalność pub PINTA Sopot Craft Beer & Food. To trzeci po Wrocławiu i Warszawie firmowy lokal PINTY, pierwszego browaru rzemieślniczego w Polsce, który piwem Atak Chmielu z powodzeniem zaatakował wszechobecne w polskich sklepach i barach, podobnie smakujące eurolagery.

Fot. materiały prasowe

Tak 12 lat temu zaczęła się w Polsce piwna rewolucja. Teraz jej licznych owoców można próbować również w sopockim pubie PINTY. Jego załoga, piwa i menu zbierają już pierwsze opinie, gwiazdki i lajki w internecie, a jednocześnie przygotowują się do największego wydarzenia od czasu, kiedy jakieś 120 lat temu – dzięki kolei – Sopot i Gdańsk ujednoliciły swój lokalny czas. Chodzi o zaplanowane na sobotę 29 kwietnia Huczne Otwarcie PINTA Sopot. Tym razem ma to być sygnał, że żarty się skończyły. Na serio Sopot zyskuje niebanalną miejscówkę.

– Minutę od dworca kolejowego i dziesięć minut od Bałtyku można odkrywać piwne style i slow foodowe smaki świata – mówi Ziemowit Fałat, współzałożyciel i współwłaściciel Browaru PINTA. Zapewnia, że codziennie do odkrycia jest kilkadziesiąt autorskich piw, do których szef kuchni Daniel Jakubiec dopasował autorskie menu przystawek, przekąsek i dań głównych.

Najwięcej huku podczas oficjalnego otwarcia PINTY Sopot może wywołać premierowa prezentacja soczystych IPA: Hazy Discovery New York, Hazy Discovery Dijon oraz wędzonego A'la Grodzisza, wersji piwa Grodziskiego fermentowanej drożdżami lagerowymi. Na dodatek będzie okazja, żeby popróbować ich razem z twórcami, czyli ekipą Hoppy Crew z PINTY w towarzystwie przyjaciół z browarów rzemieślniczych, pubów i specjalistycznych sklepów z Trójmiasta.

Fot. materiały prasowe

W sumie z 20 kranów poleją się klasyki i nowości z Browaru PINTA oraz zaprzyjaźnionych browarów kraftowych z Polski i świata. Spośród flagowców PINTY można być pewnym: American IPA Atak Chmielu, Polskiego Pilsa Pierwsza Pomoc, APA A ja pale Ale, Hefeweizen Bawarka i PINTY Miesiąca, czyli co miesiąc innego piwa warzonego specjalnie z myślą o gościach pubów z kraftem. Gdyby komuś było mało, to lodówki będą pełne butelek i puszek z kilkunastoma innymi rzemieślniczymi piwami. O każdej pełnej godzinie bar będzie też serwować z 1,5-litrowych butelek 3 różne dzikie piwa z aktualnej oferty sztosów PINTA Barrel Brewing, specjalistycznego browaru, który warzy piwa starzone w drewnianych beczkach.

Ale PINTA Sopot to nie tylko wyjątkowe piwa. Od tego dnia będzie serwowane pełne menu pubu: od łososia teriyaki po mieszanki sałat. W menu przekąsek są m.in. tatar ze śledzia, krążki cebulowe i frytki z batatów. A w bogatej jak na pub ofercie dań głównych – filet z halibuta, burger z szarpaną wieprzowiną i zupa serowa.

Fot. materiały prasowe

Pierwsi goście mogą pojawić się już w samo południe o godz. 12. W Hucznym Otwarciu może wziąć udział każdy, kto znajdzie dla siebie miejsce. Równocześnie w PINTA Sopot może się bawić ponad 150 osób – 100 osób w dwóch salach wewnątrz budynku i 75 w piwnym ogródku. Kuchnia pracuje do północy, a lokal zamyka się 2 godziny później.

Jeżeli chcecie być na bieżąco z życiem lokalu, to zapraszamy na Facebooka oraz Instagrama.

Tych z Was, którzy chcieliby zaś dołączyć do wydarzenia w mediach społecznościowych, zachęcamy do tego - kliknijcie tutaj.

A może interesuje Was podgląd na żywo tego, co aktualnie znajduje się na kranach lub chcielibyście złożyć rezerwację? W takiej sytuacji warto odwiedzić stronę internetową - kliknij i sprawdź.

Fot. materiały prasowe

[ZT]16896[/ZT]

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%