Zamknij

Rodzaje łupieżu - jak rozpoznać który nam doskwiera?

21:54, 12.03.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 21:55, 12.03.2023
Skomentuj materiały partnera materiały partnera
Łupież to przykra dolegliwość, która dotyka osoby w każdym wieku. Gdy zauważymy we włosach białe płatki, warto działać jak najszybciej. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele preparatów na łupież, które pomogą nam rozprawić się z problemem. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak rozpoznać rodzaj łupieżu i jak sobie z nim poradzić. Jakie wyróżniamy rodzaje łupieżu? O czym trzeba wiedzieć?
 

Przyczyny powstawania łupieżu

Jedną z głównych przyczyn powstawania łupieżu jest rozrost grzyba o nazwie Malassezia. Trzeba wiedzieć, że ten drobnoustrój występuje naturalnie na skórze głowy, jednakże czasami występuje zbyt duże namnażanie. Podrażnienie skóry głowy i zaburzenia pH to najlepsze warunki do wzrostu grzyba. Nie bez znaczenia jest też to, że zakłócenia w funkcjonowaniu skóry głowy dotyczyć mogą nieodpowiedniej diety, stresu, zaburzeń hormonalnych lub immunologicznych. Ponadto, do powstania łupieży przyczynia się także nieprawidłowa pielęgnacja. Najczęściej popełnianymi błędami są przykładowo: rzadkie mycie włosów, nadużywanie kosmetyków do stylizacji fryzury, przegrzewanie skóry głowy za pomocą suszarki, czy też niedokładne spłukiwanie szamponu. 

Profilaktyka łupieżu bazuje głównie na właściwej higienie i pielęgnacji skóry głowy. Znaczenie ma także dieta bogata w cynk, witaminy z grupy B i kwasy tłuszczowe. 

Rodzaje łupieżu

Warto wiedzieć, że w razie łupieżu pomogą nam niezawodne preparaty Zoxin Med. Okazuje się, że ceny Zoxin Medu w aptekach internetowych są atrakcyjne, dlatego każdy może skorzystać z takiej oferty. Jeśli chodzi o rodzaje łupieżu, są one następujące:

  • Łupież tłusty - w tej sytuacji zauważamy nadmierny łojotok, żółte strupy, uporczywy świąd i stan zapalny. 
  • Łupież suchy - widoczne są małe łuski w kolorze białym, które przypominają proszek. Skóra staje się mocno przesuszona, a w niektórych przypadkach dochodzi do nawarstwienia się złuszczającego się naskórka. W efekcie mogą powstawać strupy, które przylegają do skóry głowy. 
  • Łupież różowy Gilberta - nie występuje on na głowie. Pierwszy objaw to powstanie blaszki macierzystej na klatce piersiowej. Zauważalna jest różowa plamka, która łuszczy się na brzegach i wywołuje świąd. Z czasem powstają kolejne plamki, a choroba samoistnie mija po kilku tygodniach. 
  • Łupież pstry - jest to odmiana łupieżu, która zazwyczaj powstaje na tułowiu. Widoczne są nieregularne plamy na skórze, która jest sucha i swędząca. Nie zapominajmy o tym, że nieleczony łupież tego typu może doprowadzić do przebarwień. 

Jak widać, rozpoznanie łupieżu nie powinno nam sprawić większych trudności. Warto skonsultować się z lekarzem, który wskaże możliwe ścieżki leczenia. Bardzo dobrym wyborem są różne preparaty, które działają skutecznie i są łatwe w użytkowaniu. Pamiętajmy o tym, że zakupimy je bez wychodzenia z domu, w internetowej aptece. Poszukując najlepszego produktu, warto skorzystać z pomocy lekarza lub sprzedawcy w aptece online. Doświadczona osoba wskaże nam najlepsze jakościowo rozwiązania, które pozwolą nam szybko rozprawić się z łupieżem. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%