Zamknij

Czego oczekujemy od dobrego dewelopera?

12:40, 31.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:41, 31.01.2023

Polski rynek nieruchomości ciągle jest rynkiem sprzedawcy. Według nawet pobieżnych analiz ciągle brakuje około miliona mieszkań, aby zaspokoić potrzeby osób, które po prostu nie mają jeszcze swojego dachu nad głową. Na szczęście coraz częściej ludzie doceniają możliwość zamieszkania w ciekawych lokalizacjach, które nie tylko zapewniają wygodny metraż, ale również dostęp do całej infrastruktury, która pozwala wygodnie żyć. Sprawdź, jak planuje się nowe osiedla i czego możesz oczekiwać od dobrego dewelopera.

Kim jest deweloper budowlany i czym się zajmuje

Choć słowo „deweloper” ma bardzo szerokie znaczenie, w Polsce przyjęło się w ten sposób określać przedsiębiorców, którzy zajmują się realizowaniem inwestycji budowlanych. Praca dewelopera polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu większości czynności, które są niezbędne do tego, by w miejscu, w którym znajduje się pusta przestrzeń, za kilka lat pojawiło się tętniące życiem, nowe osiedle mieszkaniowe ze wszystkimi budynkami i urządzeniami, które są do tego potrzebne. 

Proces ten składa się z wielu różnych działań, o których przyszli mieszkańcy często nie mają pojęcia. To nie tylko kwestia zakupu działki i znalezienie firm wykonawczych. Bardzo często potrzebne są różne pozwolenia, dzięki którym można przekwalifikować przeznaczenie gruntu, szczególnie jeśli w okolicy znajdują się miejsca objęte ochroną lub przeznaczone już wcześniej pod inne inwestycje. Deweloper musi też znaleźć sposób sfinansowania całej inwestycji, gdyż mieszkania będzie można sprzedać dopiero wtedy, gdy prace są już mocno zaawansowane. 

W jakich miejscowościach deweloperzy najchętniej budują osiedla

Największą popularnością wśród inwestorów, deweloperów i przyszłych mieszkańców cieszą się lokalizacje, które znajdują się w pobliżu dużych miast. Na przykład firma Orlex – deweloper na pomorzu – koncentruje się na wyszukiwaniu ciekawych miejsc pod przyszłą zabudowę w okolicach Trójmiasta, poza największymi aglomeracjami. Takie usytuowanie powoduje, że przyszli mieszkańcy osiedli deweloperskich Bałtyckie Tarasy we Władysławowie, Reda Tęczowa w Redzie, Słoneczne Bolszewo w Bolszewie czy Zielone Błonia w Rumi, będą mogli łatwo dostać się do zlokalizowanych w centrum miast siedzib swoich firm.

Taka tendencja dostrzegalna jest również w okolicach innych wielkich ośrodków miejskich w Polsce. Deweloperzy prześcigają się w wyszukiwaniu atrakcyjnych miejsc, które mogą zapewnić odpoczynek od zgiełku, bez konieczności odcinania się od wielu zalet, jakie oferuje bliskość wielkiego miasta.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%