Zamknij

Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

13:09, 23.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:10, 23.01.2023
Skomentuj

Czasem zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy większej ilości gotówki, niż w danym momencie posiadamy bądź dany produkt lub usługa są tak drogie, że oszczędzenie na nie danej kwoty może być bardzo trudne. Z tego względu, aby ułatwić ludziom życie, banki wprowadziły do swoich ofert kredyt gotówkowy. Na czym polega tego typu finansowanie? Jakie wiąże się z nim ryzyko? A co najważniejsze, jak uzyskać środki z jego pomocą?

Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy stanowi produkt bankowy o niespecjalnie skomplikowanej specyfice. Polega na tym, że odpowiednia instytucja, za ustaloną wcześniej opłatą, pożycza nam pieniądze. Wspomniana opłata najczęściej jest obliczana na podstawie wysokości kredytu i zawierana w prowizjach oraz kosztach kredytowania. W przypadku kredytu gotówkowego przeważnie nie są to najwyższe kwoty, jednak wciąż należy je brać pod uwagę.

Wbrew pozorom - kredyty gotówkowe stanowią obecnie jedne z najpopularniejszych produktów oferowanych przez wiele banków. Pozwalają ludziom realizować plany i pomysły, a także szybko finansować różnego typu zakupy. Wiele instytucji stosuje również specjalne procedury, których celem jest ułatwienie przyznania kredytu klientowi.

Ryzyko związane z zaciągnięciem kredytu gotówkowego

Mimo wielu zalet, kredyt gotówkowy to również ryzyko. Po pierwsze - podpisując umowę z bankiem, zobowiązujemy się do spłacania w określonych ratach w terminie. Brak uiszczenia opłaty może natomiast doprowadzić do tego, że bank zacznie naliczać olbrzymie odsetki, które również będzie trzeba zapłacić.

W przypadku notorycznego braku wpłat następuje zerwanie umowy oraz wdrożenie procedur mających doprowadzić do zapłacenia kary umownej przez kredytobiorcę, a oprócz tego zwrot pożyczonej kwoty wraz z odsetkami. Jeżeli osoba, która zaciągnęła kredyt, okaże się niewypłacalna, to wstępuje się na drogę sądową. Ta zazwyczaj kończy się egzekucją komorniczą i zajęciem majątku.

Opisane wyżej przypadki mają jednak miejsce bardzo rzadko. Wszystko dzięki temu, że banki badają jeszcze przed zaproponowaniem kredytu, czy klient będzie miał możliwość spłacenia go w jakikolwiek sposób.

Kredyt gotówkowy - jakie warunki trzeba spełniać?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy, należy złożyć odpowiedni wniosek do banku. Można to zrobić w oddziale, na stronie internetowej bądź w aplikacji lub za pomocą kuriera. Trzeba mieć również dobrą historię kredytowania (jeśli już w przeszłości korzystaliśmy z tego typu usług), a także dostarczyć wymagane dokumenty - czyli zazwyczaj zaświadczenie o dochodach oraz stałym zatrudnieniu.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

Możliwości istnieje bardzo dużo. Można to zrobić przez internet, w aplikacji mobilnej, w oddziale banku czy drogą pocztową. Złożenie poprawnie wypełnionego wniosku rozpoczyna proces, którego pierwszy etap stanowi sprawdzenie, czy potencjalny kredytobiorca ma zdolność kredytową, a także tego, czy jest wypłacalny. Jeśli oba sprawdziany wypadną pozytywnie, bank przyznaje wnioskodawcy kredyt i przekazuje gotówkę.

Gdzie szukać pomocy przy organizacji kredytu gotówkowego?

Wiemy już, jak dostać kredyt gotówkowy. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy w realizacji tego procesu? W takim przypadku należy udać się do specjalistów, którzy z chęcią udzielą nam porad, dzięki czemu uzyskamy upragniony kredyt na korzystnych dla siebie warunkach. Do takich profesjonalistów należą pracownicy https://www.kancelariakredytowa.biz/kredyt-gotowkowy-gdynia/.

Specjaliści dostępni na powyższej stronie od lat pomagają w pozyskiwaniu kredytów za pomocą pośrednictwa. Chcąc pozyskać szybko gotówkę, warto zaznajomić się z ich propozycjami.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AdamAdam

1 0

Dobrze, że teraz mniej korzystam z pożyczek, odkąd przeszłem kurs online na stronie scorector com, zaczęłem bardziej adekwatnie wydawać pieniądze. Wcześniej zawsze byłem na pożyczkach i ledwo dawałem radę ich spłacać. W tym kursie dowiedziałem się przydatnych informacji, które bardzo mi pomogły. Teraz mogę oszczędzać pieniądze, aby nie brać pożyczki w nagłych sytuacjach. 16:01, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%