Zamknij

Czy warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

19:36, 20.01.2023 . Aktualizacja: 19:36, 20.01.2023
Skomentuj

Zabiegi upiększające to nie wymysł współczesności! Kleopatra, dzięki kąpielom w mleku i miodzie, zapewniała sobie miękką, jędrną i rozświetloną skórę. Obecnie medycyna estetyczna bazuje na wciąż rozwijającej się technologii, dzięki której zdrowa, piękna skóra jest na wyciągnięcie ręki. Kiedy i dlaczego warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Po co nam medycyna estetyczna?

Działem medycyny została w latach 70. XX wieku. Medycyna estetyczna do Polski dotarła natomiast w latach 90. Choć ukierunkowana na wygląd zewnętrzny, poprawianie niedoskonałości, zapobieganie procesom starzenia czy leczenie defektów, jej długofalowe działanie ma szerszy zasięg. Pośrednio medycyna estetyczna ukierunkowana jest bowiem też na poprawianie jakości życia, wpływając na samopoczucie, poczucie wartości i pewność siebie. Szczególnie kiedy borykamy się z mankamentami, które wywołują kompleksy i wstyd.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Choć wielu przeciwników medycyny estetycznej mówi o sztucznym efekcie, to obecna technologia zapewnia lecznicze efekty również w wyważony sposób. Redukcja zmarszczek, blizn czy przebarwień to jedne z głównych przyczyn, z jakimi pacjenci zgłaszają się do gabinetów. Współczesna technologia pozwala na regenerację skóry przy wykorzystaniu wyodrębnianego z krwi pacjenta osocza bogatopłytkowego. Użycie tkanki tłuszczowej czy kwasu hialuronowego jako wypełniaczy zmarszczek i poprawy napięcia skóry stało się już standardowym zabiegiem medycyny estetycznej. Technologia ultradźwięków czy mikroprądów pozwala na stymulowanie mięśni i tkanek w celu poprawy napięcia skóry. Zabiegi laserowe ablacyjne czy nieablacyjne pozwalają uporać się z bliznami, rozstępami, przebarwieniami czy zmarszczkami.

Zabiegi warte uwagi

Laserowa redukcja blizn, przebarwień czy rozstępów to częsty wybór wśród pacjentów borykających się z tego typu defektami. Jednak niesłabnącą popularnością cieszy się od lat mezoterapia igłowa pozwalająca na skuteczne nawilżanie i wprowadzanie różnych substancji pod skórę. Zabiegi liposukcji tkanki tłuszczowej czy radiofrekwencji igłowej w celu zwalczania cellulitu lub rozstępów pozwalają na poprawę kondycji skóry całego ciała, a nie tylko twarzy. Zabieg powiększania ust przy pomocy własnego tłuszczu również jest coraz bardziej popularny wśród kobiet i wcale nie musi to być zmiana drastyczna wywołująca nienaturalny efekt. Kto najczęściej korzysta z zabiegów medycyny estetycznej?

Do kogo adresowana jest oferta gabinetów medycyny estetycznej?

W statystykach wciąż w gabinetach dominują kobiety, co może wiązać się ze społecznie narzuconym kanonem piękna właśnie wobec płci pięknej. Jednak coraz częściej pacjentami zostają także mężczyźni, którzy przełamują myślenie, że mężczyznom nie przystoi  zajmować się swoim wyglądem. Mężczyźni głównie sięgają po zabiegi liftingujace, redukujące zmarszczki i bruzdy. Często powodem zgłoszenia jest również chęć zaradzenia łysieniu, usunięcia blizn, worków pod oczami czy włókniaków. Niezależnie od płci warto więc co jakiś czas odwiedzić specjalistyczny gabinet, nie zapominając przy tym o dbaniu o siebie na co dzień. Nie tylko wizualnie stajemy się ładniejsi, ale też wewnętrznie pewniejsi i spokojniejsi.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://gdanskaklinikaurody.pl/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KlaudyśKlaudyś

1 0

Zależy pewnie z jakich. Lasery czy inne HIFU są super, ale też trzeba uważać na niektóre zabiegi, takie jak kiolipoliza. Podobno nawet blizny może zostawić :< Jak na zabiegi to tylko do dobrego lekarza kosmetologii i z dobrym sprzętem. Jeżeli chodzi o inne opcje to można robić domowe zabiegi takie jak dermaroller, zime prysznice, body wrappingi czy masaże bańką chińską. Później smaruje się nolicell i cellulit się sukcesywnie zmniejsza. 23:25, 13.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%