Zamknij

Oklejanie auta folią PPF - po co to robić?

13.21, 16.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09.35, 17.01.2023
Skomentuj

Oklejanie auta folią PPF to coraz popularniejszy sposób na ochronę lakieru samochodu przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami. Jest to cienka warstwa folii, która jest naklejana na powierzchnie samochodu, takie jak masa, zderzaki, progi, lusterka boczne i inne newralgiczne miejsca.

W jakim celu stosować folię PPF?

Głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na oklejenie swojego samochodu folią PPF, jest ochrona lakieru przed uszkodzeniami. Folia ta jest w stanie zabezpieczyć samochód przed zarysowaniami, pęknięciami, odpryskami i innymi mechanicznymi uszkodzeniami, które mogą powstać podczas codziennego użytkowania samochodu. Dzięki folii PPF, można zapobiec powstawaniu nieestetycznych zarysowań na lakierze, które mogą znacznie obniżyć wartość samochodu. Oklejanie auta folią PPF to także doskonały sposób na ochronę lakieru przed szkodliwym działaniem promieni UV. Folia ta jest w stanie blokować szkodliwe promienie UV, co pozwala zapobiec blaknięciu i starzeniu się lakieru. W rezultacie, samochód z folią PPF będzie prezentował się jak nowy przez długi czas, co jest szczególnie istotne dla osób, które chcą zachować atrakcyjny wygląd swojego pojazdu.

Kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć oklejenie samochodu folią PPF, jest łatwość usuwania zabrudzeń i plam. Folia ta jest w stanie zabezpieczyć lakier przed zabrudzeniami i plamami, dzięki czemu łatwiej jest je usunąć z powierzchni samochodu. Można to zrobić poprzez delikatne przemywanie samochodu wodą i mydłem, co jest o wiele łatwiejsze niż usuwanie trwałych zabrudzeń z lakieru. Folia PPF jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia, dlatego też jej użytkowanie jest bardzo wygodne. Można ją łatwo usunąć z powierzchni samochodu bez uszkodzenia lakieru, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Decydując się na zastosowanie w swoim samochodzie foli PPF warto wybrać jak najlepszego specjalistę w tej dziedzinie, jak na przykład One Man Army Detailing Gdańsk. Proces naklejania folii jest bardzo ważny, gdyż każdy błąd może powodować marną dalszą jakość użytku. Każda mniejsza dziura w folii podczas jazdy może się powiększyć, skutkując całkowitym uszkodzeniem. Zatem aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto i nie tracić czasu u słabych specjalistów zdecyduj się na folie bezbarwne i zabezpieczenie lamp w One Man Army Detailing Gdańsk!

Podczas użytkowania samochodu z folią PPF należy unikać następujących rzeczy:

  1. Mycia samochodu za pomocą agresywnych środków chemicznych - należy unikać używania środków chemicznych, które mogą uszkodzić folię PPF lub osłabić jej skuteczność. Zaleca się używanie delikatnych detergentów do mycia samochodu.

  2. Używania szorstkich gąbek i szczotek podczas mycia samochodu - należy unikać używania szorstkich gąbek i szczotek podczas mycia samochodu, ponieważ mogą one uszkodzić folię PPF lub powodować powstawanie rys i zadrapań. Zaleca się używanie miękkich gąbek i szczotek do mycia samochodu.

  3. Używania silnych detergentów do usuwania plam z folii PPF - należy unikać używania silnych detergentów do usuwania plam z folii PPF, ponieważ mogą one osłabić jej skuteczność lub uszkodzić folię. Zaleca się używanie delikatnych detergentów do usuwania plam.

  4. Poddawania samochodu z folią PPF silnym obciążeniom mechanicznym - należy unikać poddawania samochodu z folią PPF silnym obciążeniom mechanicznym, takim jak zrywanie drzwi czy otwieranie klapy bagażnika z dużą siłą. Może to spowodować uszkodzenie folii PPF.

  5. Używania wysokiej temperatury podczas suszenia samochodu po myciu - należy unikać używania wysokiej temperatury podczas suszenia samochodu po myciu, ponieważ może to spowodować odkształcenie folii PPF. Zaleca się używanie chłodnej lub ciepłej wody do mycia samochodu oraz używanie ręcznika lub suszarki z dyfuzorem powietrza do suszenia samochodu.

 

 Zatem aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto i nie tracić czasu u słabych specjalistów zdecyduj się na folie bezbarwne i zabezpieczenie lamp w One Man Army Detailing Gdańsk!

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%