Posiadanie licznych zobowiązań finansowych dla wielu osób jest codziennością. Niestety, problemy zaczynają się w momencie, gdy brakuje środków na spłatę rat. O tym, jak poważna jest to sytuacja, wielu dłużników dowiaduje się dopiero w momencie rozpoczęcia egzekucji komorniczej. Wizja utraty majątku motywuje do działania. Co może zrobić dłużnik? Warto zacząć od negocjacji z komornikiem.
Jak się okazuje, negocjacje z komornikiem są jak najbardziej możliwe – choć dla wielu osób egzekucja komornicza kojarzy się z czymś nieuniknionym. Istotne jest to, aby negocjacje takie przeprowadzone były w prawidłowy sposób. Celem jest tutaj ustalenie rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące dla każdej ze stron. Nietrudno domyślić się, że nie jest to proste. Z pewnością jednak warto spróbować.
Trzeba mieć na względzie to, że komornik zajmuje się egzekucją komorniczą. Oznacza to, że jego głównym zadaniem jest wykonanie wyroku sądu o wszczęciu egzekucji. Negocjować można między innymi w zakresie odroczenia spłaty czy rozłożenia spłaty na raty. Taka rozmowa może ułatwić całą procedurę egzekucyjną, choć oczywiście prędzej czy później dłużnik i tak będzie musiał spłacić wszystkie swoje zobowiązania.
Więcej informacji na temat tego, jak prowadzić negocjacje z komornikiem, znajdziesz tutaj: https://upadloscgdansk.pl/blog/negocjacje-z-firma-windykacyjna-jak-negocjowac-z-wierzycielem/
Prowadzenie negocjacji z komornikiem nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony istotne jest bowiem zaspokojenie potrzeb wierzycieli i to w możliwie największym stopniu. Z drugiej – z perspektywy dłużnika ważne jest uwzględnienie jego możliwości w spłacie zobowiązań. Decydując się na negocjacje z komornikiem, warto postawić przede wszystkim na silne argumenty, które przekonają komornika do ich uwzględnienia.
Z pewnością znacząco zwiększysz swoje szanse w negocjacjach, jeśli opracujesz realny plan spłaty swoich zobowiązań i wyjścia z długów. Przedstawiając taki plan komornikowi, możesz podjąć próbę negocjowania z nim warunków. Dodatkowo możesz zwiększyć szanse, posługując się konkretnymi danymi. Unikaj też wyświechtanych stwierdzeń, takich jak „Na pewno spłacę długi, proszę dać mi czas”, W oczach komornika mogą one tylko podważyć Twoją wiarygodność.
Jeśli planujesz podjąć negocjacje z komornikiem, zacznij od stworzenia planu wyjścia z długów. To podstawowy krok nie tylko w kierunku przekonania komornika do odroczenia spłaty czy podzielenia jej na raty, ale też do poprawy swojej sytuacji finansowej. Jeżeli zależy Ci na tym, aby negocjacje z komornikiem przyniosły oczekiwany efekt, koniecznie postaw na profesjonalne wsparcie prawne. Doświadczony prawnik wie, jakich argumentów użyć – już sam fakt, że korzystasz z pomocy prawnika, uczyni Cię bardziej wiarygodnym w oczach komornika.
Dowiedz się więcej na temat negocjacji z komornikiem: https://upadloscgdansk.pl/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz