Zamknij

Termoizolacyjne rolety. Ekonomiczne rozwiązanie dla domu

00:01, 19.09.2022 artykuł sponsorowany

Szukasz sposobu na redukcję wydatków związanych z eksploatacją domu, szczególnie w obliczu zbliżającego się okresu grzewczego i rosnących cen? Montaż osłon zewnętrznych to doskonałe rozwiązanie, które zapewni ciepło, ciszę i bezpieczeństwo.

Ekonomiczne rozwiązania - zaawansowane technologie

Przez wszystkie okna, w mniejszym lub większym stopniu, "ucieka" 15–25% ciepła. By tego uniknąć warto rozważyć montaż nowoczesnych rolet zewnętrznych. Pozwoli to na ograniczenie wydatków na ogrzewanie. 

- Istotnym elementem rolet zewnętrznych jest zastosowany w nich pancerz, który – wypełniony pianką poliuretanową – stanowi skuteczną izolację termiczną i akustyczną domu. Po opuszczeniu rolety pomiędzy oknem a pancerzem wytwarza się poduszka powietrzna, która zmniejsza poziom hałasu, a także poprawia parametry cieplne budynku. W praktyce przekłada się to na dwie korzyści: możliwość zaoszczędzenia w okresie grzewczym, a w upalne dni obniżenia temperatury wnętrza nawet o kilka stopni – tłumaczy Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.

Rolety zewnętrzne w bardzo prosty sposób można dopasować do indywidualnych preferencji użytkownika. Poprzez połączenie ich z czujnikami pogodowymi mierzącymi temperaturę wnętrza czy natężenie światła słonecznego możemy utrzymywać optymalną temperaturę wewnątrz pomieszczenia. 

Kolejnym atutem nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie produktów jest możliwość podłączenia osłon do wewnętrznej sieci domowej. Wtedy możemy ekonomicznie zarządzać wszystkimi sprzętami za pomocą urządzeń mobilnych. 

Podtynkowe, naokienne i elewacyjne

Do wyboru, w zależności od sposobu montażu, mamy trzy typy rolet zewnętrznych.

W przypadku rolet podtynkowych, skrzynka rolety schowana jest pod warstwą ocieplenia budynku. Posiada również specjalną matę chroniącą nadproże przed przemarzaniem.

Rolety naokienne wykorzystują klienci, którzy budują nowe obiekty mieszkalne. Jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy robią remont i wymieniają stolarkę okienną. 

- Przed zainstalowaniem skrzynki rolety, osadza się ją w ramie okna. Wybierając to rozwiązanie, trzeba uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki. Dzięki możliwości jej obustronnej zabudowy, zyskujemy również dodatkową izolację - przypomina ekspert ANWIS.

Trzecia możliwość jest mało inwazyjna. Nie wymaga wymiany okien ani ustaleń w projekcie budowy. Osłony elewacyjne montowane są na fasadzie budynku lub bezpośrednio we wnęce okna albo drzwi.

W tym przypadku skrzynka jest widocznym elementem konstrukcyjnym. Ze względów estetycznych mamy jednak duży wybór opcji kolorystycznych, a sama skrzynka posiada różne wersje obudowy. Z uwagi na brak ingerencji w strukturę budynku montaż osłony elewacyjnej nie wpływa na właściwości izolacyjne budynku.

Funkcjonalne i estetyczne – żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe dobrze sprawdzają się w nowoczesnych domach o dużych przeszkleniach. To rozwiązanie daje możliwość płynnej regulacji wpadającego do pomieszczenia światła, poprzez otwieranie i zamykanie lamel w zakresie 90–180 stopni.

- Podobnie jak w przypadku rolet zewnętrznych, tu również istnieje możliwość automatyzacji osłon, łącznie z podłączeniem do systemu sterującego całym budynkiem – podkreśla ekspert z firmy ANWIS. Warto dodać, że w tym przypadku ciekawe rozwiązanie termoizolacyjne zapewniają lamele w kształcie litery Z, które zapewniają pełne domknięcie pancerza.

Osłony zewnętrzne mogą pozytywnie i znacząco wpłynąć na komfort mieszkania, ale też na domowy budżet. Warto zastanowić się nad produktem dopasowanym do naszych preferencji i potrzeb. 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%