Zamknij

Sopot: Agresywny "plażowicz" zaatakował ratownika! "Chcesz to dzwoń na policję"[WIDEO]

08:31, 23.08.2022

Ratownicy Sopockiego WOPR regularnie informują o swojej pracy i zdarzeniach w mediach społecznościowych. W podsumowaniu ubiegłego tygodnia nad wodą, bez wątpienia negatywnie wyróżnił się jeden z agresywnych plażowiczów.

Jak informują ratownicy - zazwyczaj publicznie prezentujemy raczej blaski naszej pracy, tym razem przyszła pora na cienie:

W ubiegłym tygodniu zdarzyła się sytuacja w której jeden z naszych ratowników został zaatakowany (sam atak nie został uchwycony na materiale) – powodem było wykonywanie obowiązków służbowych!.

W załączonym materiale wideo widać agresywnego mężczyznę z alkoholem, który w wulgarny sposób obraża i atakuje ratownika wykonującego swoje obowiązki. 

Sam materiał i argumenty „plażowicza” są na tyle bulwersujące, że pozostawimy je bez komentarza. 

No może dodamy tylko, że liczmy na to iż odpowiednie organy potraktują Pana w taki sposób, żeby następnym razem poważnie się zastanowi czy to, że jest „u siebie w mieście” daje mu prawo do takiego zachowania

Warto wspomnieć, że w lecie do takich sytuacji dochodzi bardzo często. Niedawno w miejscowości Cieszyno nad jeziorem Siecino miała miejsce oburzająca sytuacja. Ratownik wodny zwrócił uwagę na zachowanie pewnego wczasowicza oraz jego dzieci. Wzburzony ojciec wyszedł z wody i uderzył ratownika. Sąd wymierzył mu już karę.

W tej sytuacji, przypominamy, że ratownikowi wodnemu podczas działań ratowniczych przysługuje taka sama ochrona prawna jak policjantowi! Mówi o tym ustawa o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych:

Art. 18. 1. Ratownik wodny, prowadząc działania ratownicze, korzysta z ochrony przewidzianej w ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U.z 2020 r. poz. 1444 i 1517 oraz z 2021 r. poz. 1023 i 2054) dla funkcjonariuszy publicznych.

Natomiast konsekwencje opisane są w Kodeksie Karnym!Art. 222:
[Naruszenie nietykalności funkcjonariusza]§ 1. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.Art. 226. [Znieważenie funkcjonariusza]§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Mieliście styczność z takimi sytuacjami, agresywnymi osobami na plażach i miejscach letniego wypoczynku? 
 

 


 

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(0)

sopociaksopociak

3 1

wtyd mi za niego! 20:23, 23.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

eeeeeeee

1 0

Polacy zezwierzecili sie po pandemii jest jeszcze gorzej niz bylo wczesniej. 07:54, 24.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sopociak1 Sopociak1

0 0

Do paki z bydlakiem ! i niech tam pokarze jaki się odważny! 10:45, 24.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz