Zamknij

Muzeum Sopotu - Wystawa „Pod Słońcem Pokoju. Wolnomularze w Sopocie” [VIDEO]

2020-02-17 17:18:58
REKLAMA

7 lutego 2020 r., o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Sopotu odbył się wernisaż wystawy „Pod Słońcem Pokoju. Wolnomularze w Sopocie”.

Cytując prof. Tadeusza Cegielskiego masoneria to „szczególny system etyki, osnuty alegoriami i przedstawiony za pomocą symboli”. Zgodnie z wolnomularską koncepcją człowieka, winien on dążyć przede wszystkim do etycznego doskonalenia. Wolnomularstwo to równocześnie międzynarodowy ruch, mający na celu duchowe doskonalenie jednostki i praktyczne braterstwo ludzi różnych religii, narodowości i poglądów.

Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Sopotu jest próbą przybliżenia dziejów wolnomularstwa w Europie, ze szczególnym naciskiem położonym na historię przedwojennej masonerii działającej w Sopocie.

Obiekty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów: Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Muzeum Narodowego w Kielcach, Biblioteki Gdańskiej PAN, Muzeum w Koszalinie, Muzeum Sopotu i kolekcji prywatnych.

Wystawę uzupełniają fragmenty filmów, prezentacje multimedialne, fotografie i archiwalia.
Ekspozycji towarzyszą wykłady poświęcone współczesnemu wolnomularstwu.

Oficjalnym partnerem wystawy jest Wielki Wschód Polski.

Zdjęcia: Piotr Rosiński, Kalina Wojciechowicz.

Montaż: Piotr Rosiński.

Źródło: Youtube - TRIALOG

Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl

komentarz (1)

SopociankaSopocianka

0 0

Chcialabym by wystawa dotyczyla tez polakow 21:13, 19.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone